בכירים בעבודה: "יחימוביץ' הבריחה מצביעים למרצ וללפיד"

פחות משבוע עבר מאז שנסגרו הקלפיות ובמפלגת העבודה כבר מותחים ביקורת גלויה נגד הקמפיין שניהלה היו"ר יחימוביץ'. חברי הכנסת בן אליעזר והרצוג טוענים כי התכנית הכלכלית הבריחה מצביעים ליש עתיד וכי היעדר הנושא המדיני מהקמפיין העביר בוחרים למרצ. ישיבת סיעה בנושא כניסה אפשרית לממשלה הסתיימה ללא הכרעה

קמפיין כושל? יחימוביץ' ערב הבחירות (חדשות 2)

בישיבת סיעה ראשונה של מפלגת העבודה לאחר הבחירות תקפו ח"כים בכירים את יושבת הראש שלי יחימוביץ' וטענו כי הובילה קמפיין כושל שהביא לתוצאה המאכזבת בבחירות - 15 מנדטים בלבד, ארבעה מנדטים פחות מ"יש עתיד" של יאיר לפיד. חברי הכנסת דרשו לקיים את הבחירות לראשות המפלגה במועד הקבוע בתקנות המפלגה, כלומר עוד 14 חודשים מהיום. לא התקבלה החלטה בנוגע לקיום משא ומתן קואליציוני על כניסה לממשלה, שלו מתנגדת יחימוביץ'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברי הכנסת הוותיקים יצחק הרצוג ובנימין בן אליעזר טענו כי הקמפיין אותו הובילה יחימוביץ' היה מוטעה ועלה למפלגה בקולות רבים. בישיבה הם טענו כי היעדר תכנית מדינית בקמפיין הבחירות הבריח מצביעי עבודה רבים למרצ, שהכפילה את כוחה, והתכנית הכלכלית שהציגה יחימוביץ' - תכנית קיצונית שהייתה אמורה להגדיל את תקציב הממשלה ביותר מ-130 מיליארד שקל - הבריחה מצביעים למפלגתו של יאיר לפיד.

על ההבטחה שלא להיכנס לממשלה, שעלתה לקראת סוף הקמפיין, יחימוביץ' חזרה גם באוזניו של נתניהו - בשיחה שהתקיימה ביניהם עם היוודע תוצאות הבחירות. חלק מ-15 חברי הכנסת של העבודה דורשים שלא להיצמד להחלטה קטגורית ומנסים להפעיל לחץ על יחימוביץ', הן באופן ישיר והן דרך מסרים בתקשורת, לשקול מחדש את החלטתה.

רוב חברי הכנסת בעבודה תומכים בעמדתה של היו"ר יחימוביץ' ומתנגדים לכניסה לממשלה, כשבין המתנגדים להצטרפות למשא ומתן קואליציוני ניתן למנות את יצחק הרצוג, מירב מיכאלי, סתיו שפיר, מיקי רוזנטל, מיכל בירן ואיציק שמולי. מנגד, אראל מרגלית, הממוקם במקום ה-10, התבטא בעד בחינת האפשרות להיכנס לממשלה. הוא גם דרש בישיבת הסיעה היום להקים צוות משא ומתן קואליציוני שיעבוד מול נציגי הליכוד.