המחאה עבדה: אשל לא ינהל המשא ומתן הקואליציוני

בעקבות האפשרות שראש לשכת נתניהו לשעבר ימונה לתפקיד, התעוררה ביקורת ציבורית קשה שכללה גם דף ברשת החברתית פייסבוק המאשים את ראש הממשלה ב"הכשרת אלימות נגד נשים". גם בכירים ביש עתיד הצטרפו למחאה, והביעו את התנגדותם הנחרצת למהלך האפשרי

לא יהיה חלק מהמו"מ. אשל (רויטרס)

הלחצים והעצומות עשו את שלהם: נתן אשל לא יהיה חבר בצוות המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד-ביתנו. האפשרות שראש הסגל לשעבר בלשכת נתניהו, שסיים את תפקידו בשנה שעברה במסגרת הסדר טיעון עם נציב שירות המדינה לאחר שהטריד עובדת בלשכה, יהיה מעורב במגעים להרכבת הממשלה, גררו ביקורת ציבורית חריפה - ואף פנייה ליועץ המשפטי לממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דף שהופץ בפייסבוק ובו דרישה שלא לנהל מגעים עם אשל זכה למעל 3,500 מצטרפים וחברת הכנסת ממרצ תמר זנדברג אף פנתה בנושא ליועץ המשפטי לממשלה, עורך הדין יהודה וינשטיין.

הערב הביעו גם בכירים במפלגת יש עתיד התנגדות לשיתופו של אשל במגעים ולבסוף הוחלט כי אשל לא יהיה שותף לשיחות על הרכבת הממשלה.

יועז הנדל, ראש מערך ההסברה הלאומי לשעבר ואחד המתלוננים נגד נתן אשל שהביאו לחקירת פרשת ההטרדה בלשכת ראש הממשלה, התייחס הערב בעמוד הפייסבוק שלו לנושא.

"הקפדתי עד היום לא לעסוק בפרשת נתן אשל, אבל הדברים צריכים להיאמר- ולא בגלל המחיר האישי - אי אפשר להשלים עם ויתור על נורמות ערכיות ומוסריות ממי שנמצא במקום שבו מתקבלות ההחלטות".

הנדל הוסיף כי "אנחנו ראויים לדוגמא אישית ולא למריחה של גבולות בין טוב לרע. לא צריך מכתב של חברת כנסת מיועדת או עצומת מחאה של נשים כדי להבין זאת, רק שכל ישר. עזבו פוליטיקה חדשה, מספיק פוליטיקה נקייה".

"כשאשל בלשכה, האמירה ברורה: עברייני מין אינם נענשים"

בדף הפייסבוק שנוצר בדרישה שלא לאפשר לנתן אשל לקחת חלק במו"מ הקואליציוני, נכתב: "עבריין המין נתן אשל הולך להיות חלק מצוות המשא ומתן של הליכוד בהרכבת הממשלה הבאה. כך ממשיך ראש הממשלה בנימין נתניהו להכשיר אלימות נגד נשים. כשנתן אשל בלשכה האמירה ברורה: עברייני מין אינם נענשים על מעשיהם, מעשיהם אינם נלקחים בחומרה. ואנחנו, הנשים, כמו גם ביטחוננו אינם חשובים דיים. אינם חשובים כלל".

"אנחנו דורשות מכל אחת מהמפלגות שעתידות להיכנס למשא ומתן עם מפלגת הליכוד על הרכבת הממשלה הבאה להציב תנאי מוקדם למגעים, ולדרוש שנתן אשל לא יהיה חלק מהמגעים הללו, כי לא מנהלים משא ומתן עם עברייני מין", הבהירו יוזמות העצומה. "דבר אחד ברור, מי שמסכים לחזרתו של אשל לתפקיד, נותן יד לאלימות נגדנו".