הבוקר: מרתון פגישות עם כחלון והחרדים

המשא ומתן להרכבת "ממשלת ה-67" אליה שואף נתניהו נמשך, כשהיום צפויות להתקיים פגישות עם כולנו, ש"ס ויהדות התורה, במטרה להגיע להבנות בטרם בקשת הארכה מהנשיא. בליכוד מקווים שישראל ביתנו והבית היהודי יתגמשו בדרישותיהן, ועדיין לא זנחו את האופציה לאחדות

יבקש ארכה של שבועיים

המשא ומתן להרכבת הקואליציה נמשך: צוות המשא ומתן של הליכוד קבע להיום (ראשון) מרתון פגישות עם שלוש מפלגות: כולנו, יהדות התורה, וש"ס בניסיון להגיע איתן להסכמות. בליכוד מבקשים להעביר מסר לישראל ביתנו ולבית היהודי שעליהן להתגמש בדרישותיהן, או שתיבחן אפשרות לממשלת אחדות עם המחנה הציוני. מחר צפוי ראש הממשלה לבקש מנשיא המדינה ארכה של שבועיים להמשך המו"מ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו ממשיך במאמציו להשגת קואליציה של 67 ח"כים, אך עדיין אינו סוגר את הדלת לאפשרות של ממשלת אחדות עם המחנה הציוני. יחד עם זאת מכחיש יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, כי נועד עם ראש הממשלה בנוגע לאפשרות הצטרפות לקואליציה. "נתניהו מעדיף ורוצה ממשלת ימין. צרה אני לא מנהל משא ומתן משום צורה וסוג, לא בתקשורת, לא מול שליחים ולא באופן ישיר", הבהיר.

בשישי האחרון דווח כי נתניהו נפגש עם אביגדור ליברמן ונפתלי בנט ששכל הנראה פיתחו ציר משותף. במסגרת המגעים בנט למעשה ויתר על תיק החוץ לליברמן, על מנת שליברמן יעזור לו להשיג תיקים אחרים ובעיקר ימנע מנתניהו להקים ממשלת אחדות. השניים, שמתחו ביקורת חריפה על נתניהו במהלך מבצע "צוק איתן" והקשו עליו, חוברים כעת לחיזוק מעמדם בתוך "ממשלת ה-67".

הא יצליחו לגשר על הפערים?

במהלך הפגישה עם ליברמן סוכם כי יועברו לידי ישראל ביתנו הסיכומים המוקדמים בין הליכוד ובין המפלגות החרדיות בנושאי דת ומדינה - ובעיקר בנושאי הגיור והגיוס. במערכת הפוליטית מעריכים כי ליברמן מתנגד לחלק מהסיכומים שהשיג נתניהו עם יהדות התורה וש"ס, ויפעל על מנת לשנותם לפני שייכנס לממשלה.

חוסר ההסכמות על הרכב הממשלה וחלוקת התיקים יוביל להארכת משך השיחות: ביום שלישי הקרוב יסתיימו 28 הימים שהקציב נשיא המדינה ריבלין לנתניהו לצורך הקמת הממשלה החדשה. במידה ונתניהו לא יסיים עם הרכבת הממשלה עד לתחילת חודש מאי, יועברו סמכויות הרכבת הממשלה לידי חבר כנסת אחר.