בש"ס מקווים להידברות על חוק הגיוס: "עם חמאס דנים, איתנו לא?"

מתווה לפיד לגיוס בחורי הישיבות ממשיך לעורר סערה בסיעות החרדיות. ח"כ נסים זאב אומר כי הדרישה לשוויון בנטל מהווה "קו אדום של עולם התורה". נתניהו מצהיר: נקים ממשלה רחבה נגד האיומים הביטחוניים

יומיים לפני שהמשא-ומתן הקואליציוני יתחיל באופן רשמי, ממשיכות הדרישות לשוויון בנטל שהציג מי שצפוי להיות השותף הבכיר בממשלת נתניהו השלישית להסעיר את המגזר החרדי: אחרי האיומים מסוף השבוע "להצית אינתיפאדה" כדי להימנע מגיוס לשירות צבאי או לאומי, הצטרף הבוקר חבר הכנסת נסים זאב (ש"ס) למתנגדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כל הנושא של המכסות (לגיוס) הוא קו אדום מבחינת עולם התורה", הבהיר ח"כ זאב בריאיון לערוץ החדשות באינטרנט. "קשה לי להאמין שגדולי ישראל יקבלו את זה. גיוס מגיל 18 הוא בעייתי מאוד, לכן - אם רוצים להתקדם בנושא הזה ולא רק להפוך אותו למאבק פוליטי ותרבותי - צריכים קודם כל לדבר".

זאב מתח ביקורת על נחישותו של יושב-ראש יש עתיד, יאיר לפיד, לחולל שינוי מהותי בסוגיה - ואמר: "אם מדברים עם חמאס ואש"ף אפשר לדבר גם עם מפלגות שהן שותפות במשך כל כך הרבה שנים. עם כל הכבוד לפוליטיקאים, ההחלטה היא לא שלהם אלא של מועצות חכמי התורה וגדולי התורה".

בבית היהודי לא נעלבים: "משחקי יוקרה"

פרט לש"ס, שרויים גם בבית היהודי במתח לנוכח דיווחים שונים שלפיהם יעדיף נתניהו להותיר את הסיעה מחוץ לממשלתו החדשה, בין היתר - בעקבות מערכת היחסים העכורה שלו ושל רעייתו שרה עם נפתלי בנט.

"עברו רק כמה ימים מהבחירות ולכן, מוקדם מדי להיעלב וכדאי להתייחס לדברים בקור רוח", אמר חבר הכנסת אורי אורבך בריאיון לרינה מצליח ונסים משעל ב"רדיו ללא הפסקה" הבןקר. "יכול להיות שמדובר במשחקי יוקרה, או שזה אמיתי ומעצים את הסכסוך".

באשר לדרישה לשוויון בנטל, קרא אורבך לבצע את המהלך באמצעות "חוק צודק ונבון שיגרום לכך שהחרדים יתגייסו, אך לא תוך שימוש בכוח".

נתניהו עצמו סיפק הבוקר התייחסות קצרה למגעים הקואליציונים ואמר: "המזרח התיכון אינו מחכה לתוצאות הבחירות, והוא גם לא מפסיק לפעול בזמן הרכבת הממשלה. יש פה הרבה איומים. גם מה שקורה באיראן ובגרורותיה, בנשק קטלני שנמצא בסוריה שמתבקעת והולכת. אנחנו חייבים להיות ערוכים חזקים ונחושים מול כל איום אפשרי. לצורך זה אשאף להקים את הממשלה הרחבה והיציבה ביותר שניתן על מנת לספק מענה לכל האיומים הביטחוניים".