הערכה: לפיד ידרוש את תיק החוץ, סגנו ימונה לשר החינוך

האם נסתם הגולל על כהונתו של ליברמן במשרד החוץ? נבחרי יש עתיד, שהבהירו כי לא ישמשו שרים ללא תיקים, דרשו לעמוד בראש שני המשרדים בממשלת נתניהו השלישית. ארדן: "לפיד כשר חוץ יהיה מוזר, כמו המינוי של עמיר פרץ לשר הביטחון"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויושב-ראש יש עתיד נועדו היום פנים אל פנים, לראשונה מאז תוצאות הבחירות שבישרו כי האחרון צפוי להיות השותף הבכיר בקואליציה העתידית. המשא-ומתן הקואליציוני טרם החל באופן רשמי, אבל כפי שמסתמן - ימונה לפיד לשר החוץ. מספר שתיים ברשימתו, הרב שי פירון, יהיה ככל הנראה מי שיקבל לידיו את תיק החינוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך היום המשיך נתניהו בגישושים לקראת הרכבת הממשלה הבאה: לא רק יושב-ראש הבית היהודי, נפתלי בנט, זכה ממנו לשיחת טלפון ראשונה מאז היוודע תוצאות הבחירות - אלא אף לא אחרת מאשר ראשת מרצ, חברת-הכנסת זהבה גלאון.

לעומתה, טרם שוחח נתניהו עם יושבת-ראש העבודה שלי יחימוביץ' ועם מי שצפויה אולי להיות בממשלתו, מקבילתה בתנועה, ציפי לבני.

ארדן: "אפשר להקים ממשלה גם בלי לפיד"

השר גלעד ארדן התייחס הערב במהדורה המרכזית של חדשות 2 לתוצאות הבחירות והשלכותיהן. על התיק שלפי הדיווח יבקש יושב-ראש יש עתיד למלא הוא אמר: "יהיה מאוד מוזר שלפיד יהיה שר החוץ, בדיוק כפי שהיה כשעמיר פרץ קיבל את תיק הביטחון".

למרות המגעים שכבר מתנהלים בין הצדדים, הבהיר ארדן כי "לאחר שחזינו בשינויים שהתחוללו היום בגושים, יש הרי אפשרות להקים ממשלה גם בלי לפיד. נאי מציע לכולם להבין שבמשא-ומתן צריך להגיע גם לפשרות ולכן אני מציע לאנשי לפיד שלא להציב קווים אדומים ולא לטפס על לטפס על עצים שיהיה להם קשה אחר כך לרדם מהם".