מרכיבים ממשלה? נתניהו ולפיד נועדו "באווירה טובה"

ראש הממשלה נפגש הערב עם יושב-ראש יש עתיד, שצפוי להיות שותפו הבכיר בכינון הקואליציה החדשה. בהודעה מתואמת שפרסמו אחר כך נמסר כי השניים "דנו באתגרים שעומדים בפני המדינה ובדרכים להתמודד איתם" וציינו כי "קבעו להיפגש שוב בקרוב"

נשיא המדינה טרם הטיל על בנימין נתניהו את מלאכת הרכבת הממשלה החדשה, אבל האחרון החליט שלא להמתין ואחר הצהריים נועד במעונו הרשמי שבירושלים עם יושב-ראש יש עתיד, יאיר לפיד, שצפוי להיות שותפו הבכיר בקואליציה העתידית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתום הפגישה, שארכה כשעתיים וחצי, פרסמו נתניהו ולפיד הודעה משותפת בנוסח מתואם שלפיה השיחה ביניהם "התנהלה באווירה טובה" וציינו: "ראש הממשלה ויושב-ראש יש עתיד דנו באתגרים שעומדים לפני המדינה ובדרכים להתמודד איתם. הם קבעו להיפגש שוב בקרוב".

המשא-ומתן להרכבת הקואליציה ייצא לדרך, באופן רשמי, רק ביום שלישי הקרוב - אחרי שראשי הסיעות שנבחרו לכנסת ה-19 ימליצו לנשיא המדינה על זהות האדם שמתאים, לטעמם, לעמוד בראש הממשלה הבאה.

לפיד זכה לפגישה, בנט לטלפון קצר (רויטרס)

פרט ללפיד, זכה במהלך היום - אחרי המתנה ממושכת - גם יושב-ראש הבית היהודי, נפתלי בנט, לשיחת טלפון ראשונה מנתניהו. עוד קודם לכן הוא ניהל חילופי דברים עם לשלושת מנהיגי ש"ס ואף עם נציגי יהדות התורה.