פייגלין: "הכפשות הליכוד נגד בנט הבריחו את המצביעים ללפיד"

הסמן הנצי בליכוד-ביתנו מתח ביקורת נוקבת על קמפיין הבחירות של מפלגתו. בריאיון לחדשות 2 באינטרנט האשים : "הסתרנו את הדנ"א הימני שלנו וירינו לעצמו ברגל". את ההחלטה לתקוף את הבית היהודי כינה "מעשה קטסטרופלי חמור ביותר"

משה פייגלין (חדשות 2)

יומיים אחרי הבחירות ולאחר שהתברר שזכה במנדט נוסף, קיבל אחר הצהריים יושב-ראש הבית היהודי, נפתלי בנט, את שיחת הטלפון המיוחלת לקראת תחילת המגעים לכינון הקואליציה החדשה של ממשלת נתניהו השלישית. בינתיים, על רקע האכזבה בליכוד-ביתנו מבריחת המצביעים, הטיח הח"כ לעתיד משה פייגלין האשמות קשות במעצבי קמפיין הבחירות שליווה את מפלגתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פייגלין, ראש קבוצת "מנהיגות יהודית" בליכוד ומי שנחשב לסמן הנצי במפלגתו, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "קמפיין ההכפשות נגד הבית היהודי היה קטסטרופלי, ומעשה חמור ביותר. הוא גם פגע גם בנו. בשבועות האחרונים היו סקרים שהצביעו על כך שהבית היהודי תקבל 18 או 19 מנדטים. ההכפשות הבריחו את הקולות מבנט לא אל הליכוד - אלא אל יאיר לפיד".

פייגלין העריך כי קו ההסברה הכושל - לטענתו - שאימצה מפלגתו במערכת הבחירות הנוכחית גרם לאובדן של כחמישה מנדטים. "הליכוד ירה לעצמו ברגל ופגע ביחס שבין הגושים", הוא האשים - והוסיף: "הנחתנו מכה על הציונות הדתית שהיא השותפה הטבעית שלנו. אנחנו והבית היהודי נעבוד שכם אל שכם".

"הקמפיין נגד הבית היהודי היה טעות" (חדשות 2)
במסגרת מסע הבחירות - כך לדברי פייגלין - אולץ להימנע מלהשמיע את דבריו בפומבי מחשש שהדבר יחשוף את "עמדותיו הימניות", כלשונו. "מפלגות השמאל הסתירו את תעודת זהות האידיאולוגית שלהן כיוון שחשו שהציבור זז באופן גורף ימינה. הציבור הזה חיפש משמעות אצלנו בליכוד, אבל במקום זאת - אנחנו הסתרנו את הדנ"א הבסיסי שלנו. אם כבר חוסר משמעות, אז יש מפלגות שאצלן הוא נוצץ יותר".