המו"מ הקואליציוני: גם בנט זכה לשיחת טלפון מנתניהו

המו"מ הקואליציוני אמנם צפוי להתחיל רק בשלישי הקרוב, לאחר שראשי הסיעות ימליצו לנשיא על האיש שלדעתם צריך להרכיב את הממשלה. נתניהו כבר טלפן לראשי המפלגות הדתיות, ליאיר לפיד, והערב אחרי המתנה די ארוכה מבחינתו זכה גם יו"ר הבית היהודי לשיחה המיוחלת מנתניהו

שיחות הטלפון של רה"מ נתניהו לראשי הסיעות ממשיכות: מיד אחרי ההכרזה על תוצאות הבחירות, התקשר נתניהו ללפיד ולשלושת מנהיגי ש"ס. היום הוא הרים טלפון אף ליהדות התורה. והערב אחרי שהסתיימה ספירת הקולות שמעניקה מנדט נוסף לבית היהודי הגיעה גם שיחת הטלפון מראש הממשלה נתניהו ליו"ר המפלגה נפתלי בנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים בליכוד ניסו להסביר מוקדם יותר מדוע התעכבה השיחה למשך זמן כה רב."ייתכן שהשפעות הדברים שנאמרו במהלך הקמפיין ניכרות כעת", אמרו. במהלך השבועות האחרונים הגיעו היחסים בין הבית היהודי לליכוד לידי תסיסה. "אני והיא היינו יחד בקורס טרור", אמר באחרונה בנט על רעיית רה"מ, שרה נתניהו, והאמירה הזאת אולי נחשבה לנקודת הרתיחה ביחסים העכורים.

עכשיו צריך לחשוב על הבעיות שיקשו על בנט לתפקד בקואליציית ימין-מרכז עם שותף כמו לפיד שדורש לחזור לשולחן המו"מ המדיני עם אבו מאזן. במקרה כזה מעריך כתב ערוץ הכנסת ירון אברהם כי לבנט לא תהיהי בעייה עם "דיבורים", אך ברגע שהשיחות יבשילו לכדי ויתורים, הקפאה או כל צעד מעשי אחר כאן הוא וחברי מפלגתו כבר יצטרכו להתמודד עם ההבטחות שפיזרו במהלך מערכת הבחירות.

טרם הגדיר קווים אדומים, בנט השבוע (רויטרס)

הבית היהודי מבין שבמצב שנוצר יהיה צורך מסוים בוויתורים ו"צעדי בוני אמון" שהממשלה תנקוט, אך הדקויות של נושאי פרישה עתידית הן משהו שבנט טרם הגדיר.