עלה ירוק נגד יחימוביץ': "מתוסכלת ומטעה את הציבור"

מפלגת עלה ירוק עתרה ליו"ר ועדת הבחירות השופט אליקים רובינשטיין נגד מפלגת העבודה, לאחר שאמש קראה יחימוביץ' שלא "לבזבז" את הקול ולהצביע למפלגות הקטנות. "זאת לא הפעם הראשונה ששלי תוקפת אותנו", טענו במפלגה. "היא מטעה את הציבור"

מתקפה ירוקה, אנשי עלה ירוק (חדשות 2)

מתקפה ירוקה: אמש פרסמה יו"ר מפלגת העבודה פוסט בפייסבוק שבו קראה שלא להצביע למפלגות הקטנות. "הצבעה כזאת תעזור לנתניהו", טענה. הבוקר, החליטה מפלגת עלה ירוק- הרשימה הליברלית, הנאבקת לעבור את אחוז החסימה, לעתור ליו"ר ועדת הבחירות נגד יחימוביץ', בטענה כי היא מטעה את הציבור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"היי זאת שלי", כתבה יו"ר העבודה אמש. "אל תבזבזו את הקול שלכם. מבקשת שתקדישו רגע להבין עד כמה ההצבעה שלכם היא חשובה. שמונה מנדטים הולכים להיזרק על המון מפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה. חלקן מפלגות מאוד נחמדות. אבל אם תצביעו בשבילן, זה לא סתם שהקול שלכם ייזרק לפח". בהמשך דבריה טענה כי הקולות יועברו למפלגה בעלת רוב הקולות.

אנשי עלה ירוק, שהבחינו בשם המפלגה בולט במיוחד בפרסום של יחימוביץ', זעמו על מה שהגדירו כ"מתקפה" נגד המפלגות הקטנות. "זאת לא הפעם הראשונה ששלי תוקפת אותנו", טען יו"ר המפלגה ירון לרמן. "על פי נתונים שהגיעו לידינו בסקרים פנימיים של מפלגת העבודה אנחנו עוברים את אחוז החסימה ויותר. אני יכול להבין את התסכול שלה. אני קורא לכל הבוחרים לא להצביע למפלגות הגדולות והאנכרוניסטיות שרק פגעו במהלך השנים בחופש של כולנו".

לדברי יחימוביץ', הקולות שלא ייספרו יועברו למפלגה הגדולה בהתאם לחוק באדר-עופר. גם את הטענה הזאת דוחים בתוקף במפלגת עלה ירוק. "פרשנותה אינה נכונה", הבהירו שם. "שלי לא רק טועה ומטעה את הציבור, היא גם מבקשת ממנו להפיץ את ההטעיה".