הדרת נשים בקמפיין לראשות בת-ים?

המועמדים לראשות עיריית בת-ים לא חוסכים במלאכת החיזור אחר הבוחרים, גם אם בדרך הם נאלצים לוותר על עיקרון או שניים. בעוד שבכרזות הבחירות שלו מתגאה המועמד אלי יריב בתמיכתה של חברת מועצת העיר במועמדותו, טוענים תושבי כי דמותה הוסרה מהמודעות במגזר הדתי. במטה יריב מכחישים: "הטענות מגוכחות"

כרזת הבחירות של יריב, גרסת המקור (חדשות 2)

הקרב על הקול הדתי בבחירות לראשות בת ים מחריף: המועמד אלי יריב עורר סערה לאחר שנטען כי שהדיר את דמותה של חברת מועצת העיר מכרזות הבחירות שלו המתפרסמות בעלוני המגזר הדתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר עסקת הטיעון שהדיחה את שלומי לחיאני מראשות בת-ים, מתחרים המועמדים יוסי בכר ואלי יריב על לב המצביעים בעיר. כשהמאמצים הגיעו אל תושבי העיר שומרי המצוות, החליט אחד המתמודדים, כך על פי הטענות, לנקוט את כל האמצעים הנדרשים כדי לזכות בתמיכתם.

במודעות שתלה בשלטי החוצות במקומונים העירוניים, מתגאה אלי יריב בתמיכתה של חברת מועצת העיר מטעם מרצ, קטי פיאסצקי, ומציג את תמונתה לצד תומכיו האחרים מקרב חברי המועצה. מטענות שעלו בציבור עולה כי דמויותיהם של אלה נותרו במקומן גם בכרזות שפורסמו בעלונים המיועדים למגזר הדתי בעיר, למעט זו של חברת המועצה פיאסצקי.

באמת מאוחדת? הכרזה בהרכב החסר (חדשות 2)

תושבי העיר, שלא ראו בעין יפה את משחק הגרסאות, טוענים כי זו אינה הפעם הראשונה שמטה הבחירות של יריב מעלים תומכים. "הסיסמה של יריב היא 'יוצאים מחושך לאור', כך יוצאים? מדירים את הנשים?", אמר אחד התושבים בשיחה עם חדשות 2 Online. "יריב מציג את עצמו כאלטרנטיבה הגונה ומתקדמת לשלטון של לחיאני ובכר, ולהוריד את האישה שתומכת בו מעלונים שמופצים בבתי כנסת זאת לא הדרך".

ממטה הבחירות של אלי יריב נמסר בתגובה: "הטענה לגבי הדרת נשים מגוחכת ומעידה על הלחץ הגדול שבו נמצא הצד השני. אין, לא הייתה ולא תהיה הדרת נשים בקמפיין הבחירות של אלי יריב. קמפיין הבחירות מפרסם עשרות רבות של חומרי הסברה ופונה אל כל ציבור עם ראשי הסיעות שלו. טענות הסרק על הדרת נשים מגוחכות".

מקטי פיאסצקי, חברת מועצת העיר בת ים, נמסר בתגובה: "הניסיון העלוב של גורמים בעלי אינטרסים לפגוע באחדות של כל המפלגות בבת ים סביב אלי יריב נועד לכישלון. אנחנו כולנו במטרה אחת - לנצח את העבריינות והשחיתות בעיר ולהוביל את בת ים לעתיד טוב יותר. מרצ וש"ס יחד עם שאר הסיעות בבת ים עובדים בשיתוף פעולה מלא ובכבוד הדדי כדי לנצח בבחירות ולהציל את בת ים מפשיטת הרגל אליה הביא אותה בכר בשנת כהונתו הקצרה. בשעה שבכר מתגאה בעבריין מורשע בראש חוצות אנחנו עומדים מאוחדים. ביום שלישי כולנו נעשה מהפך, נעיף את הקלון מבת ים וננצח את הפשע והעבריינות".