השר בנט מגיב לסערה: מתנגד לנישואים חד-מיניים

יו"ר הבית היהודי מגבה את חברי מפלגתו שהביעו התנגדות לנישואים של בני אותו מין. "יש לי כיפה על הראש", הדגיש בנט בריאיון לחדשות 2, "זה כמו בשר וחלב". עם זאת אמר כי הוא מוכן לתמוך בהענקת זכויות ללא הכרה בלהט"בים

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, התייצב הערב (חמישי) באולפן המהדורה המרכזית כדי לענות לביקורת החריפה שספגה מפלגתו לאחר שרבים מחבריה הביעו התנגדות לנישואים של זוגות בני אותו מין. "אני אוהב את עם ישראל, כולם, כולל חד-מיניים, שירתי איתם ונלחמתי איתם", אמר השר. עם זאת הוא הדגיש כי לא יוכל לתמוך בנישואיהם בשל אמונתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש לי כיפה על הראש, היהדות הפורמאלית לא מכירה בנישואים חד-מיניים כמו שהיא לא מכירה שבשר וחלב זה כשר. מה עשינו בכנסת האחרונה? היינו פרגמטיים, אמרנו הכרה פורמאלית לא, זכויות כן", הדגיש השר. "יש לי מסר לקהילת הלהט"בים, הכרה לא, זכויות כן".

בנט תקף את השרים לשעבר לבני ולפיד שהאשימו אותו בהומופוביה וטען כי הם עצמם מנעו חקיקה שהייתה יכולה לסייע לזוגות גאים. "רק לפני כמה חודשים יאיר לפיד הצביע נגד נישואים חד-מיניים, ציפי לבני ברחה מההצבעה. אני מאתגר את ציפי, בוז'י ולפיד - אם לא יעבור חוק בנושא תוך חודש מהקמת הממשלה תפרשו".

לטענת בנט, הביקורת החריפה שספג ביממה האחרונה, כמו גם האשמות כי היה אחראי בעקיפין לטבח בכפר כנא בשנת 1996 נובעים מהתחזקות מפלגתו בסקרים. "למה זה קורה? כי אני ימני, כי אני נגד מדינה פלסטינית ורואים שאנחנו מתחזקים. אני לא מתנצל על זה שאנחנו המפלגה החזקה שתייצג את עם ישראל".

מוקדם יותר היום אמרה השרה לשעבר לבני כי "אני מאמינה בזכותם של כל בני האדם, כו-לם, לאהוב, להינשא ולהקים משפחה - ידועה. הבית היהודי של האח בנט הטילה וטו על חוק החיים המשותפים (ברית הזוגיות) שהגשתי כשרת משפטים. היום, סוף סוף, בשעה טובה מפלגת הבית היהודי יוצאה מהארון וחושפת את האמת שלה: מפלגה חשוכה, הומופובית ומשיחית".

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד, התייחס גם הוא לדברים ודרש מבנט להתנצל על ההתבטאויות של אנשי מפלגתו. "אחרי הסרטונים הויראליים, הסרטון הזה הוא הפרצוף האמיתי של הבית היהודי: הומופובים", כתב יו"ר יש עתיד בעמוד הפייסבוק שלו. "אנחנו אומרים חד וחלק, לכל שני אנשים מגיעה הזכות לממש את אהבתם ולהינשא. נלחמנו על הזכות הזו ונמשיך להילחם עליה גם בכנסת הבאה".

גם מפלגת העבודה יצאו נגד הדברים. "עכשיו זה נגד הומואים ולסביות, אך כך זה יהיה נגד יהודים ויהודיות שאינם נשואים לפי ההלכה", אמרה ח"כ מירב מיכאלי. "בהמשך לא נוכל לצאת מהבית אם אנחנו לא לבושות לפי הקוד של הרב אבינר, בהמשך נצטרך לשבת מאחור באוטובוס. עוד יותר מאוחר, העונש על חילול שבת יהיה שבוע-שבועיים בכלא. הבית היהודי רוצים להפוך אותנו למדינת הלכה. הבית היהודי ינסו להפוך את ישראל למדינת הלכה. אל תתנו להם".