גלנט: נעשו שגיאות בפרשת הקרקעות

אחרי שמילא את משבצות החינוך, הרווחה והחוץ, משה כחלון הכריז על הצטרפותו הרשמית של האלוף במיל' יואב גלנט למפלגת "כולנו". גלנט שובץ למקום השני ברשימה, ובנאומו הראשון כאיש פוליטי הוא התנצל על פרשת הקרקעות: "לא פעלתי נכון, היום הייתי נוהג אחרת". כחלון: "בלי חוסן פנימי אין חוסן לאומי"

אחרי הרכש החינוכי, כחלון מתמקד בביטחון: יו"ר מפלגת "כולנו" הציג הערב (חמישי) את הרכש החדש ברשימת המפלגה לכנסת, והכריז על הצטרפותו הרשימת של האלוף יואב גלנט. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בחדשות 2 online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את נאומו הראשון כפוליטיקאי, פתח גלנט בהסבר החלטתו להתמודד לכנסת. "הצטרפות לחיים הפוליטיים לא נשקלה על ידי בעבר", הודה גלנט". "השליחות שלי טרם הושלמה, אני מצטרף מתוך רצון ולתרום מניסיוני למדינת ישראל ואזרחיה ואני עושה זאת באהבה. משוואת החוסן הלאומי נשענת על ביטחון, כלכלה צומחת וחברה איתנה. הגורמים הללו תלוים ומשלימים זה את זה. אויבינו לא השלימו עם קיומנו באזור, הזמנים מחייבים מנהיגות וכושר הנהגה. הטרור הוא קריאת תיגר על נוכחותנו בארץ, ועם זה לא נסכים".

בהמשך התייחס גלנט לזיקה למפלגתו של כחלון, וסיפר על קווי הדמיון המשותפים להם. "הרפורמות שהנהיג כחלון הם דוגמאות למעשים, מצאתי בו נחישות ומנהיגות", סיפר גלנט. "נולדתי בשכונת ג'בלייה ביפו. עם משפחתי עמלתי וחסכתי שנים רבות כדי לבנות את ביתנו, וילדי זכו גם כן לתרום לביטחון המדינה כדור שלישי של לוחמים וקצינים. הצורך בצמצום פערים ושיפור מצבם של אוכלוסיות חלשות לא זר לי. אסור שלוחמים יחזרו מהקרב למקרר ריק. שכבה צרה יחסית נושאת בעיקר הנטל הכלכלי, אנשים צעירים הם משלמי המסים ומשרתי המילואים, הם פונים אלינו בקריאה לסיוע ותגבור, אני אומר להם 'תעזרו לנו לעזור לכם'. קיום החיים ואיכות החיים קשורים זה בזה, אי אפשר לנתק את הביטחון מהחברה".

גלנט: "שמתי את הפרשה מאחורי ואני נושא עיני לעתיד"

בהמשך נאומו התייחס גלנט גם לפרשת הקרקעות שסיכלה בזמנו את מינויו לתפקיד הרמטכ"ל. "בראייה לאחור אני מצר על כך ויודע כי לא על כך צריכים הדברים להתרחש", אמר. "נעשו שגיאות, גם שלי, והיום הייתי נוהג אחרת. אני לא עוסק בעבר, שמתי את הדברים מאחורי ואני נושא עיני לעתיד. תחושת האחריות שלי ואהבתי לעם ולארץ הביאו אותי למפלגה. אני רוצה להחזיר את הביטחון הכלכלי לאזרחי ישראל ולהחזיר את האמונה ביכולתנו בחברה הישראלית".

"אם יש מלים שמייצגות את גלנט אלו המלים גיבור ישראל", הציג אותו יו"ר המפלגה הטרייה משה כחלון. "אתם ודאי שואלים מה הוא עושה במפלגה חברתית-כלכלית. התשובה היא שהוא שותף, שנינו מאמינים שבלי חוסן פנימי לא יהיה חוסן לאומי. ראשי המפלגות חוזרים לימין ולשמאל בגלל הכישלונות שלהם בתחום החברתי. עם ימין ושמאל לא קונים במכולת ולא משלמים משכנתא. גלנט פה כי הוא מבין שביטחון זה קודם כל סולידריות, הוא יודע שמנהיגות נבחנת במעשים ולא בדיבורים".

"ראשי המפלגות, הרי נכשלתם. אתם יודעים שנכשלתם, אחרת לא היינו פה היום לפני שנתיים. קחו אחריות על המחדלים האיומים שלכם. לא הצלחתם לשנות את המציאות לפחות תשנו את המלים, הרי אתם מבטיחים את אותן הבטחות. יחד נוביל את המדינה למקומות הרבה יותר טובים, אמר כחלון כשמינה את גלנט למספר 2 ברשימתו.