אולמרט ממשיך לתקוף: "הצוללת - רכישה מגלומנית"

ראש הממשלה לשעבר אולמרט ממשיך בקו התקיפה נגד נתניהו: אחרי שביקר את ההוצאות על הכנות לתקיפה באירן, הוא תוקף רכישה של צוללת מגרמניה. לדבריו, היא נרכשה בשל גחמות, בניגוד להמלצות בכירים במערכת הביטחון

העימות החזיתי בין ראש הממשלה בהווה לראש הממשלה לשעבר כנראה רחוק מסיום: לאחר שבריאיון לתכניתנו "אולפן שישי", אמר אהוד אולמרט כי ממשלת נתניהו הוציאה 11 מיליארד שקלים על הכנות לקראת תקיפה באירן שלא הייתה ולא תהיה, הבוקר הוא אמר שישראל רכשה צוללת בניגוד להמלצות אנשי מערכת הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדברים שאמר במהלך כנס במכללת עמק הירדן, אמר ראש הממשלה לשעבר כי "ישראל קנתה לאחרונה צוללת מגרמניה ב-500 מיליון אירו, בניגוד להמלצות בכתב של מפקד חיל הים ובכירים נוספים במערכת הביטחון. זו רכישה מגלומנית שנעשתה רק בשל גחמות".

"הגיע הזמן להפסיק עם ההתחסדות הזו, לא ייתכן שדמוקרטיה היא שיר הלל אחד גדול לשלטון, שלטון שמתנהג בצורה מופקרת. הבחירות האלה נועדו כדי לא להעביר תקציב, אף אחד לא אומר לציבור על מה בוזבז הכסף. היה לי ברור שבליכוד יגידו שעשיתי מלחמות לא אחראיות", אמר ולא נסוג מדבריו בריאיון לחדשות 2.

"איש מפוקפק מוסרית מטיף לנו מוסר"

אולמרט התייחס גם לדברים הקשים שהטיח ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין בראש הממשלה נתניהו: "לא שמעתי דברי קשים כאלה מבכיר כל כך במערכת הביטחון - הוא ניצל את זכותו להגיד מה הוא חושב ללא היסוס וניסיון ליפות".

יושב ראש הכנסת ראובן ריבלין הגיב גם הוא לדברי אולמרט. "איש מפוקפק מוסרית מטיף לנו מוסר, מכין את הקמפיין לראשות הממשלה", אמר במפגש עם סטודנטים מהאוניברסיטה העברית. "הופעתו ביום שישי האחרון, הייתה חלק ממסע הבחירות שלו לכנסת ה-20, מתוך הנחה שהבחירות הללו קרובות יותר ממה שנראה"

"אמירה תמוהה וחסרת אחריות"

מנגד, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בישיבת הממשלה הבוקר כי "בסוף השבוע היה מי שביקר את הממשלה בראשותי על ההשקעות שביצענו בביטחון. ובכן, בניגוד לממשלות שהשקיעו מיליארדים בהתנתקות, אנחנו השקענו מיליארדים בהתעצמות שנועדה להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל". נתניהו פירט את השקעת ממשלתו בכיפת ברזל, בגדר הביטחון בדרום, במערך הסייבר וביכולות נוספות. "לא במקרה המצב הביטחוני במדינה הוא הטוב ביותר מזה שנים רבות, וזה מול טלטלה ביטחונית אדירה סביבנו ובאזורנו", הוסיף נתניהו.

הבוקר הגיב ראש הממשלה לראשונה בקולו. בריאיון לגולן יוכפז ב"בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל הבהיר נתניהו כי דבריו של אולמרט הם בגדר "אמירה תמוהה וחסרת אחריות".

"אינני מתכוון לפרט את הוצאות הביטחון שלנו", אמר נתניהו. "מדינת ישראל צריכה לעשות כל שביכולתה לעצור את אירן מלהשיג נשק גרעיני. זאת הייתה ותישאר המשימה מספר אחת שלי כראש ממשלה, ומי שלא מבין שזה האיום החמור ביותר של ישראל, אני חושב שלא יכול להנהיג את ישראל. בארבע השנים האחרונות השקענו הרבה מאוד בהרבה תחומי ביטחון אנחנו במקום אחר מבחינת היכולות של מדינת ישראל להגן על עצמה ועל אזרחיה ואני גאה על כך, אין פה בזבוז של שקל".

ראש הממשלה הוסיף: "הכספים שהשקענו, ואני לא מתייחס לסכומים, הם למען מטרה נעלה. אנחנו השקענו בזה והשקענו בדברים אחרים, וטוב שהשקענו".