אולמרט: "מיליארדים בוזבזו על הזיות ביטחוניות שלא בוצעו ולא יבוצעו"

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, התייחס בריאיון ל"אולפן שישי" לסוגיית הקיצוץ בתקציב הביטחון, ואמר כי בשנתיים האחרונות "הוצאו כ-11 מיליארד שקלים". לדבריו, לשם "הזיות ביטחוניות שלא יבוצעו". הליכוד-ביתנו: "הוא האחרון שיכול להטיף מוסר לנתניהו"

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, הגיע הערב ל"אולפן שישי", והתייחס למספר סוגיות בוערות, ובראשן הבחירות לכנסת ה-19, סערת ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין והאיום האירני, שעליו אמר, כי ראש הממשלה הנוכחי, בנימין נתניהו, "בזבז" סכום של כ-11 מיליארד שקלים על "הזיות ביטחוניות שלא התקיימו ולא יתקיימו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בשנתיים האחרונות הוצאנו בנושא הביטחון למעלה מ-11 מיליארד שקלים על הזיות ביטחוניות שלא בוצעו ולא יבוצעו", אמר אולמרט. "מדובר בסכומים שהם מעל ומעבר לתקציבים הרב-שנתיים". עוד הוסיף, כי הוא "מאמין שהמהלכים האלה לא יבוצעו, משום ששנת 2012 הייתה שנת הכרעה".

הוא ציין, כי "במהלך השנה שעברה הפחידו את כל העולם ובסופו של דבר לא עשו כלום בנושא". ראש הממשלה לשעבר אף הדגיש, כי "בתקציב הביטחון יש עודף שחייבים להתחיל לקצץ בו, אבל אף אחד לא יאמר זאת משום שאי אפשר לדבר על ביטחון ולהבהיל את המדינה בתקופת בחירות".

מהליכוד-ביתנו נמסר בתגובה: "אהוד אולמרט, שהורשע בפלילים והביא עלינו את הנסיגה החד-צדדית, שהעלתה את חמאס לשלטון, ניהל באופן כושל את מלחמת לבנון השנייה, והציע ויתורים חסרי אחריות לפלסטינים, הוא האחרון שיכול להטיף מוסר לראש הממשלה נתניהו, שחיזק את ביטחון המדינה מול הטלטלות העולמיות, וניהל את מבצע 'עמוד ענן' באופן אחראי ושקול".