לבני: "הבית היהודי - מפלגה של חשוכים"‎

תגובות חריפות במערכת הפוליטית לסרטון שבו נראים חברי המפלגה מתנגדים בחריפות לנישואים חד-מיניים. לבני: "הבית היהודי 'יצאו מהארון'. זו מפלגה הומופובית ומשיחית". לפיד: "בנט, תתנצל". הבית היהודי בתגובה: "הצביעות שוברת שיאים"

השרה לשעבר, ח"כ ציפי לבני, מגיבה בחריפות לסרטון שפורסם באתר "כיפה" ובו נראים כמה ממתמודדי מפלגת הבית היהודי כשהם מביעים עמדות המתנגדות לנישואי גאים. "סוף סוף הבית היהודי יצאו מהארון ונחשפה האמת, זו מפלגה חשוכה, הומופובית ומשיחית", תקפה לבני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לבני, המתמודדות ברשימה המשותפת של שיירי התנועה והעבודה אמרה כי ״אני מאמינה בזכותם של כל בני האדם, כו-לם, לאהוב, להינשא ולהקים משפחה - ידועה. הבית היהודי של האח בנט הטילה וטו על חוק החיים המשותפים (ברית הזוגיות) שהגשתי כשרת משפטים".

"היום, סוף סוף, בשעה טובה מפלגת הבית היהודי יוצאה מהארון וחושפת את האמת שלה: מפלגה חשוכה, הומופובית ומשיחית", הוסיפה לבני.

בעקבות הסרטון: סערה גם בקבוצת הוואטספ

הסרטון גרם לסערה גם בקבוצת הוואטסאפ של הח"כים בחדשות 2 Online, שם צפה המתמודד מטעם העבודה, אלדד יניב, שהדבר יפגע במפלגה שפונה גם למצביעיה החילוניים.

יניב העלה לקבוצה סרטון שהקליט בביתו שבו אמר: "אחים ואחיות, אתם באמת מתנגדים לנישואים של בני אותו מין, באמת? ואתם באמת חושבים שמשהו חדש התחיל? אתם מה זה הולכים להתנצל על זה".

להגנת חברי המפלגה יצא העיתונאי לשעבר ינון מגל שאמר כי "אני בעד שוויון זכויות לכל אזרח ונגד אפליה על כל רקע כולל העדפה מינית. מצד שני אסור להתעלם מהפן היהודי של קידושין, הרי הוא לא ישתנה בחוק כי נחליט פתאום". כרגיל, במשך דקות ארוכות המשיכו המועמדים להתנצח אודות הנושא בקבוצה.

סערה גם בקבוצה (חדשות 2)

(חדשות 2)

לפיד נגד האח לשעבר: "בנט, תתנצל"

עוד קודם לכן ח"כ יאיר לפיד התייחס לדברים ודרש מהאח לשעבר בנט להתנצל על ההתבטאויות של אנשי מפלגתו. "אחרי הסרטונים הויראליים, הסרטון הזה הוא הפרצוף האמיתי של הבית היהודי: הומופובים", כתב יו"ר יש עתיד בעמוד הפייסבוק שלו. "אנחנו אומרים חד וחלק, לכל שני אנשים מגיעה הזכות לממש את אהבתם ולהינשא. נלחמנו על הזכות הזו ונמשיך להילחם עליה גם בכנסת הבאה".

בבית היהודי החליטו לענות לשר האוצר לשעבר ואמרו כי: ״הצביעות של לפיד שוברת שיאים, מוטב שיאיר לפיד יתעסק במספר 2 שלו ושר החינוך שהתבטא באופן חריף הרבה יותר, לפני שהוא מטיף למועמדים בפריימריז של הבית היהודי שאמרו את דעתם״‎.