נתניהו באריאל: "אירן מסכנת את העולם, לא אוניברסיטה"

ראש הממשלה ושר החינוך ביקרו במוסד האקדמי, לראשונה מאז שדרוג מעמדו. הוא ניצל את הבמה כדי להשיב בחריפות על הביקורת הבינלאומית שגרר המהלך: "ההיסטוריה תשפוט לחומרה את אלה המשווים בין ישראל הדמוקרטית, שמקימה אוניברסיטאות, לבין משטרי העריצות שטובחים בבני עמם ומחזיקים בנשק אטומי להשמדה המונית"

לראשונה מאז החלטת הממשלה לשדרג את מעמד המרכז האקדמי באריאל לאוניברסיטה, ביקר שם אחר הצהריים ראש הממשלה בנימין נתניהו. אליו התלווה גם שר החינוך, גדעון סער.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו, שנשא במקום דברים, ניצל את הבמה כדי לתקוף בחריפות את הביקורת שנשמעה בקהילה הבינלאומית על ההחלטה להכיר במכללה כאוניברסיטה מן המניין.

"אני מבקש להבהיר לכולם: הסכנה לעולם איננה נשקפת מאוניברסיטה באריאל או מבנייה בירושלים, אלא מאירן שבונה נשק גרעיני וממאגרי הנשק הכימי בסוריה. אני קורא לעולם להתעשת", הוא אמר.

נוסף על כך, אמר נתניהו כי "ההיסטוריה תשפוט לחומרה את אלה המשווים בין ישראל הדמוקרטית, שמקימה אוניברסיטאות, לבין משטרי העריצות שטובחים בבני עמם ומחזיקים בנשק אטומי להשמדה המונית. אנחנו נשארים נאמנים למולדתנו. נמשיך להגן על אזרחינו, לפתח את מדינתו - ולבנות בארצנו".