הריאליטי של ראש הממשלה: את מי הציבור רוצה לשריין בליכוד?

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2, נתניהו פנה לציבור ברשתות החברתיות וביקש שימליצו לו על מועמדים למקומות המשוריינים ברשימת הליכוד לכנסת הבאה. רבים שלחו הצעות לאישי ציבור ותרבות בולטים - ואפילו לאחד מכתבי חברת החדשות. מה יכריע נתניהו?

תוצאות ראשוניות ל"פריימריז של הציבור" בליכוד: הבוקר (רביעי) פנה ראש הממשלה בנימין נתניהו לציבור בבקשה שיציעו מועמדים לשריון במקומות ה-11 וה-23 ברשימת הליכוד בכנסת. ליוזמה, שפורסמה לראשונה בשבוע שעבר על ידי פרשננו אמנון אברמוביץ', נענו מאות אזרחים. בין ההצעות: אנשי רוח, תרבות וכלכלה וגם כתבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממטה הבחירות של הליכוד נמסר כי בין הפניות שהגיעו לכתובת המייל נמצאים: פרופ' ישראל אומן זוכה פרס נובל, נגיד בנק ישראל לשעבר סטנלי פישר, הכלכלן שלמה מעוז והמזרחן גיא בכור. גם השר לשעבר נתן שרנסקי ואיש האקדמיה פרופ' מרדכי קידר הוזכרו על ידי הגולשים.

העיתונאים בן דרור ימיני, מרדכי קידר, אברי גלעד, רוני דניאל, צבי יחזקאלי, דידי הררי וקרוליין גליק הופיעו גם הם ברשימה, לצד פרופ' רות גביזון וראש אכ"א עד לשעבר, האלופה (במיל') אורנה ברביבאי. גם הרב חיים אמסלם שנפלט מש"ס, מרים פרץ ששכלה את שני בניה (וסירבה להצעת נתניהו לשריון), כדורסלן העבר טל ברודי והזמר יהורם גאון זכו לאזכורים חיוביים.

זכה לאהדה בציבור. ברודי עם נתניהו (יוסי זילברמן)

בליכוד ציינו כי "אין ברשימה כדי לרמז על כוונותיהם של האישים ואינה על דעתם". בפנייתו של נתניהו לגולשים כתב ראש הממשלה בפייסבוק ובטוויטר כי הוא "גאה במתפקדי הליכוד שבחרו רשימה מצוינת לכנסת וגם תמכו באופן גורף בהצעתי להוסיף עוד שני מועמדים או מועמדות במקומות ריאליים ברשימת הליכוד הכנסת".

"אזרחי ישראל, חברות וחברים יקרים", כתב נתניהו בפייסבוק ובטוויטר, "אשמח לקבל מכם הצעות ורעיונות לבחירת מועמדות או מועמדות למייל (Newfaceslikud@gmail.com)". זוהי הפעם הראשונה בה תהליכי שיתוף הציבור באמצעות המדיה החברתית משמשים בקמפיין בחירות בישראל.