נתניהו עונה לפרס: "יש לנהוג באחריות ולא בבהילות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח ביקורת מרומזת לכיוונו של נשיא המדינה שמעון פרס, לאחר שהאחרון עורר סערה בקריאתו לנהל משא ומתן ישיר עם אבו מאזן. נתניהו הגיב: "בניגוד לקולות הקוראים לי לרוץ קדימה ולסגת - לדעתי יש לנהוג באחריות ולא בבהילות"

עונה לפרס. נתניהו (איי.פי)

ראש הממשלה בנימין נתניהו מותח ביקורת מרומזת על דבריו של נשיא המדינה שמעון פרס בפני שגרירי ישראל בעולם ביום ראשון, לפיהם על ישראל לפתוח במשא ומתן עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בניגוד לקולות שאני שומע בימים האחרונים שמאיצים בי לרוץ קדימה ולסגת", אמר נתניהו, "אני חושב שבתהליך המדיני צריך לנהוג באחריות ולא בבהילות, בפיכחון ולא בחיפזון. אחרת יקום פה בסיס טרור אירני שלישי בלב הארץ. את השלום משיגים רק כשמבטיחים את הביטחון".

נתניהו הוסיף בדבריו כי "בפרשת השבוע כתוב 'ויקום מלך חדש על מצרים'. כמו אז גם היום במצרים התחלף השלטון, בסוריה מתערער השלטון וזה יכול לקרות גם בשטחי הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון. כל מי שעיניו בראשו יודע שהחמאס יכול להשתלט על הרשות הפלסטינית. זה יכול לקרות אחרי הסדר, זה יכול לקרות גם לפני הסדר, כפי שקרה ברצועת עזה".

המערכת הפוליטית סערה בעקבות דברי הנשיא

תגובתו של נתניהו מגיעה לאחר שבתחילת השבוע נשמעה ביקורת חריפה במיוחד מצד חברי מפלגתו שטענו כי דעתו של פרס מנותקת מעמדת הציבור בישראל ביחס לאבו מאזן. "ראש הממשלה קרא עשרות פעמים לאבו-מאזן לחזור לשולחן המשא ומתן, ואף פעל רבות לשם כך", אמרו במטה הליכוד-ביתנו.

"לצערנו אבו-מאזן, שסרב אפילו להצעתו של אולמרט, מעדיף לחבור לחמאס ולפעול כנגד ישראל בכל זירה אפשרית". עוד טענו במפלגה כי "חבל שנשיא המדינה לא הסביר לשגרירים הזרים כיצד מתיישבות אמירותיו על אבו-מאזן עם העובדה שהוא אפילו לא גינה את ירי הטילים על אזרחי ישראל".