משה פייגלין הורחק מהר הבית ועוכב לחקירה

מועמד הליכוד לכנסת, שמדורג במקום ה-14 ברשימת המפלגה, הורחק מהר הבית לאחר שבמהלך סיור השתטח וניסה להתפלל. פייגלין נלקח לחקירה לאחר שהפר האיסור לתפילת יהודים במקום. הוא שוחרר לבסוף ללא תנאים, ללא חתימה על ערבות וללא כל הגבלות

פייגלין נעצר לאחר שניסה להתפלל בהר הבית, (חדשות 2)

משה פייגלין, הסמן הימני ברשימת הליכוד, עוכב היום לחקירה על ידי משטרת ירושלים, לאחר שניסה להתפלל במתחם הר הבית - ללא אישור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך סיור שערך חבר הליכוד, שמדורג במקום ה-14 ברשימת המפלגה לכנסת ה-19, הוא השתטח על הקרקע וניסה להתחיל להתפלל. שוטרים שנכחו במקום מנעו ממנו להמשיך, לאור האיסור שחל על תפילת יהודים בשטח הר הבית מחשש לעימותים עם המתפללים המוסלמים.

השוטרים הרחיקו את פייגלין מהמתחם והובילו אותו לתחנת המשטרה הסמוכה. במשטרה הבהירו לחבר הליכוד כי יוכל להשתחרר בערבות, ואף דרשו ממנו לעמוד במספר תנאים מגבילים ובהם הבטחה כי לא יעלה בשנית למתחם הר הבית. תחילה סירב פייגלין לתנאי השחרור, אך לבסוף שחררה אותו המשטרה ללא תנאים, ללא חתימה על ערבות וללא כל הגבלות.

מקורביו של פייגלין מזכירים כי זו אינה הפעם הראשונה שבה מעכבת המשטרה את פעיל הימין לחקירה ומציבה בפניו תנאים מגבילים לשחרור. בסביבתו ציינו כי גם במהלך חג הסוכות האחרון עיכבה המשטרה את פייגלין לחקירה, לאחר שגם אז ניסה להתפלל בהר הבית. אז, לאחר שסירב לתנאיה של המשטרה אישר בית המשפט את שחרורו של חבר הליכוד ללא כל תנאי בו יידרש לעמוד.