ראש הממשלה מפייס: "מכבד את הנשיא פרס"

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות דברי פרס על מו"מ עם הפלסטינים - והתגובה החריפה מצד הליכוד-ביתנו. בעבודה תקפו: "פגיעה במוסד הנשיאות". הערב נשמע רה"מ נתניהו מפויס יותר: "לי ולנשיא פרס יש מגוון של דעות, מעריך אותו"

עושה רושם שבמערכת הפוליטית, 23 ימים לפני הבחירות, רק חיכו לסערה חדשה. והיום היא הגיעה, בדמות התבטאויותיו המדיניות של נשיא המדינה פרס וההתקפה עליו מימין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מתלבטים במי לבחור? מצפן הבחירות יגיד לכם 

לאחר שמוקדם יותר היום הוציאו בליכוד-ביתנו תגובה רשמית על דבריו של הנשיא פרס, לפיה הוא "מעודד גינוי לישראל", נשמע הערב ראש הממשלה נתניהו מפויס יותר. בתגובה לשאלת חדשות 2 לדברים, בהנחת אבן פינה לתחנת הרכבת בבית שאן, השיב ראש הממשלה: "אני מכבד את נשיא המדינה ומעריך אותו. אנחנו נפגשים תדיר ויש לנו מגוון של דעות".

יריביו של נתניהו תקפו את תגובת הליכוד-ביתנו. יו"ר מפלגת העבודה יחימוביץ' כינתה אותה "מתקפה פרועה": "השתלחות הליכוד בנשיא המדינה, אחד מסמלי מדינת ישראל, היא תוקפנית ובזויה. אפילו הלחץ של הליכוד בעקבות הירידה בסקרים לא נותן לגיטימציה לפגוע במוסד הנשיאות. האמירה כי פרס מעודד את גינוי ישראל בעולם היא אמירה שפלה".

לדברי יו"ר התנועה לבני, "פרס נהג באחריות הנדרשת ואמר את האמת לציבור על מצבה ומעמדה של ישראל. נתניהו נדרש להפסיק מיד את המתקפה הבריונית והחצופה של הליכוד על נשיא המדינה. אלה שתוקפים את הנשיא היום לא עשו עשירית ממנו למען ביטחון ישראל ורק מבודדים אותה ופוגעים בביטחונה".

יו"ר קדימה שאול מופז אמר, מצידו, כי "יש לגנות את המתקפה של הליכוד נגד נשיא המדינה משיקולי בחירות. הליכוד ביתנו, במדיניותו מוביל את ישראל לקראת אינתיפאדה שלישית או להסדר כפוי המנוגד לאינטרס הישראלי. ישראל חייבת לחזור ולהוביל את המהלך המדיני וליצור במו ידיה את עתידה".