הליכוד-ביתנו נגד פרס: "מעודד גינוי לישראל"

זעם בימין על דבריו של נשיא המדינה שמעון פרס, לפיהם ישראל צריכה להשלים את הסכם השלום עם הפלסטינים ללא דיחוי. "דבריו מעודדים גינוי בינלאומי נגד ישראל", אמרו היום בליכוד-ביתנו. "מצער מאוד שהנשיא מביע עמדה פוליטית"

עימות חזיתי עם נשיא המדינה (רויטרס)

מתקפה חריפה של "הליכוד-ביתנו" על נשיא המדינה שמעון פרס, בעקבות התבטאותו היום כי "ישראל יכולה לנקוט עמדה פסיבית שבה המציאות תכריע בקבלת החלטות או שישראל יכולה לנקוט יוזמה וצעדים אמיצים ולהשפיע באופן חיובי", וכי "יש רוב ברור בעם בעד עיקרון שתי מדינות לשני עמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מתלבטים במי לבחור? מצפן הבחירות יגיד לכם 

"מפאת כבודו של נשיא המדינה נתייחס רק לגופם של דברים, מצער מאוד שנשיא המדינה בוחר להביע דעה פוליטית אישית שמנותקת מעמדת הציבור בישראל לגבי אבו-מאזן סרבן השלום", נמסר היום בתגובה לדברי פרס. "מצער עוד יותר שהנשיא בוחר להציג דווקא בפני שגרירים זרים עמדה פוליטית המעודדת את הגינויים לישראל בזירה הבינלאומית".

"ראש הממשלה קרא עשרות פעמים לאבו-מאזן לחזור לשולחן המשא ומתן, ואף פעל רבות לשם כך", אמרו עוד במטה הליכוד-ביתנו. "לצערנו אבו-מאזן, שסרב אפילו להצעתו של אולמרט, מעדיף לחבור לחמאס ולפעול כנגד ישראל בכל זירה אפשרית". עוד נמסר כי "חבל שנשיא המדינה לא הסביר לשגרירים הזרים כיצד מתיישבות אמירותיו על אבו-מאזן עם העובדה שהוא אפילו לא גינה את ירי הטילים על אזרחי ישראל".

בכנס שנערך היום מתח הנשיא ביקורת מרומזת על מדיניות הממשלה. "על מדינת ישראל להשלים את הסכם השלום עם הפלסטינים ללא דיחוי ולומר ביושר שמדינה דו-לאומית מסכנת את הציונות, היהדות והדמוקרטיה של מדינת ישראל. על ישראל להשלים הסכם שלום עם הפלסטינים ללא דיחוי", אמר וחולל סערה.

הנשיא גם תקף במרומז את אנשי הליכוד-ביתנו בפרט והימין בכלל: "צריך לומר ביושר כי מי שאינו רוצה את פיתרון שתי מדינות לשני עמים צריך להציע פיתרון חלופי, מה יבוא במקום? מה עתידה של מדינת ישראל? אחרת המציאות תכריע את הפיתרון ולא אנו. יש לשנות גישה כוחנית לגישה מתונה של הידברות, ומה שנראה כבלתי אפשרי ייעשה אפשרי אם ננהג בחוכמה", תקף פרס את מדיניות הממשלה.