בנט על יחימוביץ': "אשת אמת"

יו"ר "הבית היהודי" במסר לנתניהו: יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט מצהיר היום בכנס במרכז הבינתחומי בהרצליה כי יהיה מוכן לשבת בממשלה בראשות מפלגות המייצגות את גוש המרכז-שמאל. על יחימוביץ' אמר: "היא אשת אמת"

בדרך לחבירה? בנט ויחימוביץ' (רויטרס, יח"צ)

יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט משגר היום מסר לראש הממשלה בנימין נתניהו, לאחר שהאחרון תקף אותו בעת האחרונה לאור אמירותיו באשר לסרבנות במקרה של פינוי התחלויות. במהלך כנס שעסק בבחירות במרכז הבינתחומי בהרצליה בו השתתפו גם ציפי לבני ויו"ר עם שלם הרב חיים אמסלם, הבהיר בנט כי יהיה מוכן לשבת בממשלה לצד מפלגות המייצגות את גוש המרכז-שמאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנט אף החמיא ליו"ר מפלגת העובדה, המסתמנת על פי הסקרים האחרונים כמפלגה השנייה בגודלה לאחר הליכוד ביתנו. "שלי היא אשת אמת", הצהיר בנט והפתיע רבים מהנוכחים. "היא אמנם טועה הרבה פעמים, אך היא אשת אמת".

לאור הירידה בסקרים האחרונים של מפלגת הליכוד ביתנו, והתחזקותה של מפלגתו של בנט, עלו לאחרונה הקולות הקוראים לאיחוד בגוש המרכז-שמאל שמטרתו לחסום את הרכבת הממשלה בידי נתניהו. על פי האפשרות הזאת, שנראית בשלב זה לא ריאלית, יצטרכו מפלגות המרכז-שמאל לגייס את שירותיהם של ש"ס או של "הבית היהודי".

כזכור, הרוחות בין הליכוד-ביתנו למפלגתו של בנט התלהטו בעת האחרונה בשל אמירותיו של יו"ר הבית היהודי בתכניתו של ניסים משעל - משעל חם שם הצהיר כי יתקשה לפנות יהודים מביתם ורמז כי סירוב פקודה הוא דבר לגיטימי. ראש הממשלה בנימין נתניהו מיהר לפרסם גינוי בלתי מתפשר בריאיון שהעניק יומיים לאחר מכן לשלושת הערוצים המרכזיים. "סרבנים לא יישבו בממשלתי", הצהיר אז נתניהו בריאיון לרינה מצליח ושדני קושמרו.