רה"מ נתניהו מבטיח מהפכה נוספת בתקשורת: "נסגור את הפער הדיגיטלי"

ישיבת הממשלה השבועית הפכה הבוקר לקמפיין הליכוד-ביתנו ובה הוצגו הישגי הממשלה בתחום התקשורת והבריאות בארבע השנים האחרונות. נתניהו החל לפזר כבר הבוקר הבטחות לקראת הבחירות הבאות והצהיר כי יפעל לקדם את מהפכת האינטרנט המהיר

נתניהו מבטיח מהפכת תקשורת, ארכיון (רויטרס)

ישיבת הממשלה השבועית הפכה היום לחלק אינטגרלי מקמפיין הליכוד-ביתנו לקראת הבחירות, כאשר השרים קיבלו סקירה על פעולות הממשלה בתחום התקשורת בארבע השנים האחרונות, כמו גם על היוזמות החדשות בתחום הבריאות והתקשורת שיהיו מנת חלקה של הממשלה הבאה, במידה ונתניהו אכן ירכיב אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הממשלה החליטה על הרחבת סל התרופות ב-300 מיליון שקלים. "יש שם תרופות וטכנולוגיות רפואיות חשובות, בין השאר למניעת סרטן צוואר הרחם, אצל נשים, סרטן השד, בדיקות הריון וטיפול בהריון בשיטות מתקדמות", אמר נתניהו בפתח הישיבה. "כל זה כדרכי מניעה נגד מחלות וטיפולן ואני חושב שזו בשורה חשובה מאוד לציבור. עשינו הרבה מאוד, אנחנו עושים עוד הרבה, ויש לנו עוד הרבה מה לעשות".

לישיבת הממשלה הגיע גם שר התקשורת משה כחלון, אשר פרט את הישגי הממשלה בתחום הדיגיטלי ובענף הסלולר. גם כאן נתניהו הרחיב על ההישגים של הממשלה. "גם בתחום זה עשינו הרבה, החל מביטול קנסות היציאה דרך הממיר הדיגיטלי "עידן פלוס" שחוסך מאות שקלים למאות אלפי משפחות בבחירת ערוצים, דרך הרפורמה הגדולה בטלפון הסלולארי שהביאה לחיסכון של מאות שקלים בחודש למשפחות, שגרמה לתחרות והורדת מחירים".

הבטחת הבחירות החדשה של נתניהו בעניין הסלולר נוגעת לסיבים האופטיים. "אנחנו מדברים על מהפכה", אמר נתניהו. "הרעיון המרכזי הוא לאפשר לכל בית בישראל להתחבר לאינטרנט מהיר, אינטרנט במהירות של מאה מגה, ולעשות את זה כמובן במחירים נמוכים. המשמעות הראשונה של זה היא שאתה סוגר פערים משום שאתה מאפשר לכל בית, כולל בתים בפריפריה, להיות מחוברים לדברים שקשורים בתרבות, בחינוך, בבריאות. אתה מקבל שירותים בכל התחומים הללו דרך האינטרנט ואתה סוגר, אני קורא לזה "סגירת פערים דיגיטלית".

השר משה כחלון הצטרף לשבחים על היוזמה החדשה ואמר לנתניהו בפתח הישיבה כי "המהפכה הזאת היא מהפכה חברתית, מדעית, חינוכית, מהגדולות שהיו פה במדינה הזאת, ואני רוצה לומר לך ששתי מדינות בעולם רק החלו להוביל את זה, וזה בא לידי ביטוי בצמיחה שלהן - זה אוסטרליה שמתחילה עכשיו ודרום קוריאה, כל עשרה מגה מהירות נוספת זה 1.2 אחוזים בצמיחה. היום הממוצע שלנו במדינת ישראל זה 2.5, 5 מגה, אנחנו הולכים לעלות למאה מגה, זה דבר מדהים, שבאמת זו בשורה לכל תחום מתחומי חיינו".