סערת זועבי: "עד שהיא לא תתפוצץ בכנסת, שופטי בג"ץ לא יבינו"

מיד עם הודעת ביהמ"ש העליון לאפשר את התמודדות ח"כ זועבי בבחירות לכנסת ה-19, פרסמו חברי כנסת בימין הודעות גינוי חריפות נגד ההחלטה והבטיחו לשנות את החוק הקיים. "עד שזועבי לא תתפוצץ בכנסת, לא ישכילו השופטים", הצהיר ח"כ יריב לוין. ח"כ דנון: "ניאלץ לנסח החוק מחדש"

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות החלטת בית המשפט העליון לדחות את החלטת ועדת הבחירות המרכזית לפסול את מועמדות ח"כ חנין זועבי ובכך לאפשר את התמודדותה בבחירות לכנסת ה-19. מפלגות הימין פרסמו הודעות גינוי חריפות והבטיחו לפעול במהרה לשינוי החוק הקיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ח"כ דני דנון, שיחד עם ח"כ אופיר אקוניס יזם את פסילתה של זועבי על ידי ועדת הבחירות המרכזית, הביע בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט חוסר שביעות רצון מהחלטת בית המשפט. "זועבי יוצאת בכך ממשט המרמרה כמנצחת", טען.

"נפעל לנסח מחדש את החוק שלא יאפשר לחברי כנסת לשף פעולה עם ארגוני טרור ולעודד פגיעה בחיילי צה"ל", הצהיר דנון. "נצטרך ליצור בכנסת הבאה מנגנון לפסילת מועמדים במקרים חריגים".

ח"כ ציפי חוטובלי תקפה את החלטת בג"ץ בעניין זועבי וטענה כי חברי הכנסת הערבים מנצלים את מעמדם על מנת לפגוע במדינה. "בג"ץ לא למד מטעויות העבר כאשר אפשר לעזמי בשארה להתמודד לכנסת ולאחר מכין ריגל למען החיזבאללה", הדגישה חוטובלי.

חבר הכנסת יריב לוין, פרסם הודעת גינוי חריפה במיוחד אף הוא בה כתב כי "מסתבר כי עד שלא תתפוצץ ח"כ זועבי בין כתלי הכנסת לא ישכילו שופטי העליון להבין כי אין מקומה שם".

גם במטה ההסברה של הליכוד ביתנו מיהרו לבקר את החלטת בית המשפט העליון והבטיחו לפעול לשינוי התקנון הקיים. "לאור פרשנות בית המשפט העליון, ברור שהחוק הקיים חייב להשתנות ולקבוע חד משמעית שכל הבעת תמיכה בטרור מונעת התמודדות לכנסת ישראל", נכתב בתגובה.