העליון קבע: זועבי תוכל להתמודד

למרות חלקה במשט הטורקי לעזה בשנת 2010, וחרף החלטת ועדת הבחירות המרכזית לפסול את מועמדותה, החליט הרכב מורחב של ביהמ"ש העליון כי ח"כ זועבי תתמודד בבחירות לכנסת ה-19. זועבי: "זו היתה רדיפה פוליטית"

הרכב השופטים המורחב, בראשות נשיא בית המשפט העליון השופט אשר גרוניס, החליט פה אחד לדחות את החלטת ועדת הבחירות המרכזית לפסול את מועמדותה של ח"כ חנין זועבי. המשמעות: זועבי תוכל להתמודד בבחירות לכנסת ה-19.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הבהירה ח"כ זועבי כי להחלטה לא היה כל בסיס משפטי ונבעה, לדבריה, ממניעים אישיים. "זו הייתה אווירה מתלהמת, מסע רדיפה הפוליטי", טענה זועבי. "רציתי שזה יסתיים כבר, אבל אנחנו כנראה נמשיך בתור חברי כנסת ערבים - שמאמינים בשוויון לאומי ושכל מאבקינו הוא לאומי, להציב גבולות לגזענים ולימין".

מטה ההסברה של הליכוד ביתנו מיהר לפרסם גינוי להחלטת בית המשפט העליון בו הבטיחו לפעול לשינוי התקנון הקיים. "לאור פרשנות בית המשפט העליון, ברור שהחוק הקיים חייב להשתנות ולקבוע חד משמעית שכל הבעת תמיכה בטרור מונעת התמודדות לכנסת ישראל", נכתב בתגובה.

כזכור, החלטתה ועדת הבחירות המרכזית לפסול את מועמדותה של זועבי התקבלה לפני כשבועיים ברוב גדול בעקבות בקשה שהגישו חברי הכנסת אקוניס ודנון בה מחו על חלקה של זועבי במשט המרמרה לעזה בשנת 2010.

ביום חמישי האחרון דן בית המשפט העליון בעתירה אך לא פרסם את החלטתו, בין היתר בשל קטטה שפרצה במקום בין פעילי ימין לבין תומכיה של חברת הכנסת. העימות בין הצדדים הגיע לשיא כשחבר הכנסת מיכאל בן-ארי מרשימת עוצמה לישראל ויושב-ראש סיעת בל"ד, ג'מאל זחאלקה, החלו לדחוף ולקלל האחד את השני. זועבי התייחסה לאלימות ואמרה: "לא הופתעתי ואני לא מתרגשת. "אני מוחה על כך שלא יכלו בבית המשפט לשלוט בסדר ולאפשר לנו לצאת מהיציאה הראשית".