אלקין דאג לעצור הפינוי: "בשמאל רצו לראות מראות עמונה"

הפינוי החלקי של צה"ל ביום שישי במאחז עוז ציון גרר סערה פוליטית, והבוקר חשף ח"כ זאב אלקין (הליכוד-ביתנו) כי הוא דאג לעצור את הפינוי ושוחח על כך עם מתאם הפעולות בשטחים של צה"ל. אלקין: "כנראה שיש אנשים בשמאל שאוהבים לראות מראות מסוג עמונה, התנגשויות עם יותר דם - אולי זה משרת אותם פוליטית"

במפלגות השמאל-מרכז האשימו בסוף השבוע את הימין על התנהלות צה"ל בפינוי המאחז עוז ציון שהוקם בשטח צבאי סגור בבנימין, אך הבוקר חשף יושב ראש הקואליציה ח"כ זאב אלקין (הליכוד-ביתנו) כי הוא זה שהביא לסיום הפינוי וכי עשה זאת בשל חשש משפיכות דמים מיותרת בין המתנחלים לכוחות הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלקין דחה את הטענות לפיהן מדובר בתחרות הפוליטית עם יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט. "כשהתברר שעל סדר היום יש פינוי שיגלוש לשבת, פניתי למתאם הפעולות בשטחים אלוף דנגוט, וביקשתי ממנו לפעול לפי הנוהל שבזמנו הוא היה שותף לגיבוש שלו", אמר הבוקר ח"כ אלקין בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. אלקין גם האשים פוליטיקאים ממפלגות המרכז-שמאל שיצרו את הסערה הפוליטית בעניין: "כנראה שיש אנשים בשמאל שאוהבים לראות מראות מסוג עמונה, התנגשויות עם יותר דם - אולי זה משרת אותם פוליטית".

הוא הבהיר כי פנה לגורם הצבאי מחשש להידרדרות המצב בשטח: "הוא ביקש ממני לנסות להפעיל השפעה דרך ראשי המתיישבים, שהם אלה שפנו אלי להרגעת הרוחות". לשאלתנו, הוא גם גינה את אלימות המתנחלים שפצעו קל חמישה לוחמי מג"ב, לאחר שזרקו עליהם אבנים: "צריך למצות את הדין עם מי שעשה את זה - אסור שזה יביא לאלימות".

"אלו הרבנים של בנט והכניעה של נתניהו"

"האירועים האלימים במאחז הבלתי-חוקי עוז ציון הם תוצאה ישירה של מדיניות הקריצה של נתניהו למתנחלי המאחזים לאורך ארבע השנים האחרונות", הדגישו ביום שישי במפלגת העבודה. "מי כמו אותם פורעי חוק יודעים לזהות את רפיסותו של ראש הממשלה מול מפעל המאחזים הבלתי חוקיים ולנצל אותה כדי להרים יד על ריבונותה של מדינת ישראל".

יושבת ראש התנועה ציפי לבני שיגרה גם היא תגובה לאחר האירוע ואמרה כי הימין הקיצוני עושה בשטחים כבשלו. "עימותי הימין הקיצוני עם החיילים, בגיבוי הרבנים הפוליטיים, והעובדה שחיילי צה"ל וכוחות משטרה נאלצים לשמור על הפורענות הזו בשבת צריכה להעיר כל אם ואב בישראל ולהזכיר להם על מה הבחירות", הבהירה.

לדבריה, "אלו הרבנים של בנט, זו הכניעה של נתניהו וכולנו משלמים את המחיר לסחטנות הפוליטית הבריונית הזו. זה חייב להיפסק - חייבים לעצור את נתניהו ושותפיו הקיצוניים ולייצר חזית אחת נגד האלימות הזו".