לפיד על נתניהו: "מנותק מהמציאות"

דבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בריאיון למהדורה המרכזית עוררו תגובות חריפות במערכת הפוליטית, שם כינו אותם "מנותקים מהמציאות". ממטה העבודה והתנועה האשימו את נתניהו בבכיינות ובבריחה מקבלת החלטות

במערכת הפוליטית מגיבים בחריפות לדברים שאמר הערב (שלישי) ראש הממשלה בריאיון למהדורה המרכזית ומאשימים אותו בבריחה מאחריות ובניתוק מהמציאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במטה העבודה והתנועה הגיבו לדבריו של נתניהו בלעג וכינו אותו בכיין שמתחמק מקבלות החלטות. "אחרי 12 שנים כראש ממשלה ושר אוצר, מה שנותר לנתניהו הוא להאשים את אולמרט בכישלון שלו בדיור", אמרו במטה בביטול. "בקרוב הוא יאשים את גולדה מאיר במצב הביטחוני ואת בגין ביוקר המחיה. מנהיגות לא בונים בבכיינות ולא בבריחה אובססיבית מקבלת החלטות. הציבור לא ייתן לנתניהו הזדמנות נוספת. הרצוג ולבני יחליפו אותו ויצעידו את ישראל למציאות טובה בהרבה ויעשו זאת במנהיגות ולא בבכיינות".

"בינו לבין המציאות אין שום קשר". לפיד (פלאש 90)

התייחסות נוספת הגיעה מכיוונו של שר האוצר לשעבר יאיר לפיד, שספג ביקורת אישית מנתניהו. בריאיון וידאו צ'אט שערך הערב בעמוד הפייסבוק שלו, דחה לפיד את הדברים שהטיח בו נתניהו ואמר כי אין להם אחיזה במציאות. "יושב ראש ממשלה ואומר דבר אחרי דבר שאין בינו לבין המציאות שום קשר", השיב לפיד. "הוא אומר 'משבר הדיור נוצר בגלל אולמרט, ואחר כך מינינו את לפיד'. זאת אומרת, שהוא היה שש שנים באמצע היה ראש ממשלה. בתקופה הזו מחירי הדיור עלו ב-80%. בתקופה הזאת יוקר המחיה קבר תחתיו דור שלם. בתקופה הזאת הייתה המחאה. כל הדברים האלה נעלמו לגמרי מהזיכרון. יש רק שני מצבים: אם זה טוב - הוא מייחס את זה לעצמו, ואם זה רע - הוא תמיד מוצא אשמים.

בריאיון שהעניק ליונית לוי ולעמית סגל, התנער נתניהו ממשבר הדיור ותלה את האחריות בממשלת אולמרט ובקודמו בתפקיד, יאיר לפיד. "למה מחירי הדירות התחילו לעלות? כי ממשלת אולמרט קיבלה החלטה שערורייתית להפסיק בנייה ותכנון באזור המרכז", אמר נתניהו. "התחלנו לטפל בזה לפני שנתיים אבל הטיפול נעצר כי קיבלנו מפלגת אווירה שהייתה גדולה מהמפלגה שלנו. לפיד עצר את ההחלטה לפנות את בסיסי צה"ל מאזורי הביקוש והייתי צריך לפטר אותו ולקבל את ההחלטה להמשיך".

בין השאר התייחס נתניהו לשמועות סביב תיק הביטחון והכחיש את הדיווחים שלפיהם הבטיח את התיק לנפתלי בנט. "אין לנו שום הסכם, לא הבטחתי שום דבר", הבהיר נתניהו. "אני אקבע מי יהיה שר הביטחון, אני לא הולך לדרג מועמדים ואני חושב שיש לנו שר ביטחון יוצא מן הכלל".