על רקע הקלטת: הרב חיים אמסלם עלה לקברו של עובדיה יוסף

האם מי שעזב את ש"ס בטריקת דלת מאותת כרגע על רצונו לחזור? 70 ימים לפני הבחירות לכנסת, עלה חבר סיעת ש"ס לשעבר, חיים אמסלם, לקברו של מרן עובדיה יוסף כדי לבקש מחילה על המשבר שהתגלע ביניהם לפני כשנתיים. במגזר מעריכים כי המהלך נועד לאותת לישי ולדרעי כי אמסלם מוכן לשוב לחיים הפוליטיים ולחבור לאחד מהם

חבר סיעת ש"ס לשעבר, הרב חיים אמסלם, עלה הבוקר (שלישי) לקברו של מרן עובדיה יוסף כדי לבקש סליחה ומחילה על העימות המתוקשר שפרץ ביניהם, שבעקבותיו נטש אמסלם את המפלגה. על פי ההערכות, המהלך מעיד על רצונו של הרב אמסלם לשוב אל שורות ש"ס או להצטרף למפלגתו החדשה של אלי ישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמעט שנתיים לאחר שהפסיד בהתמודדות רשימתו לכנסת, מנסה חיים אמסלם לאותת לשותפיו לשעבר מש"ס כי הוא עדיין לא סיים את דרכו בזירה הפוליטית. הבוקר (שלישי) עלה אמסלם לקברו של מרן עובדיה יוסף ז"ל כדי להתנצל על המשבר שפרץ בינו ובין ש"ס, שבסופו פרש אמסלם משורות המפלגה והקים את מפלגת "עם שלם".

"עליתי היום לקברו של מרן זצ"ל על מנת לבקש ממנו סליחה", אמר אמסלם ביציאתו מבית העלמין סנהדריה בירושלים. "סליחה על שעלה בדעתי שאולי הוא מודע לעוול שנעשה לי בשמו, היום אני יודע שהוא לא ידע".

בהמשך התייחס אמסלם גם לעיתוי שבו בחר כדי לעלות לקברו של הרב, ורמז על הדמיון בין מסע הרדיפה שמתנהל כעת נגד ישי לזה שהתנהל נגדו בזמנו. "כולם יודעים שכל דבר שעשיתי נעשה מתוך אהבה אל מרן זצ"ל", אמר אמסלם. "מרן מלמעלה משקיף ורואה ויודע זאת. אנשיו רדפו אותי בשמו עד חורמה, אבל הוא עצמו פעל מתוך צדקתו הטהורה. עליתי לקברו הקדוש לבקש סליחה על דברים אשר נאמרו מתוך סערת נפש בלהט הצער והכאב ואולי לא היו לפי כבודו, ואני סולח לו בלב שלם על העוול שנעשה לי".

על פי ההערכות, עיתוי הביקור אינו אקראי, וכי מטרתו היא לרמוז כי הוא מוכן לשוב אל החיים הפוליטיים בש"ס, או לחילופין להצטרף למפלגת "העם איתנו" בראשות אלי ישי. בשתי המפלגות התייחסו היום להערכות ואמרו כי סוגיית הצטרפותו של אמסלם כלל אינה על הפרק.