יחימוביץ' קוראת לנתניהו: "הסר ידיך מהתקשורת הישראלית"

לאור המשבר המחמיר במצב כלי התקשורת בארץ, כינסה מפלגת העבודה מסיבת עיתונאים מיוחדת. "זוהי פגיעה אנושה בדמוקרטיה", הבהירה יחימוביץ'. "ראש הממשלה הממשלה באופן אקטיבי מונע את ההסדר". צפו בדבריה

מפלגת העבודה מכנסת מסיבת עיתונאים בתל אביב שבה היא מתייחסת למשבר החריף בשוק התקשורת. היו"ר שלי יחימוביץ' נשאה דברים ולמקום הגיעו גםחברי הכנסת בוז'י הרצוג, ואיתן כבל, העיתונאים לשעבר מירב מיכאלי, מיקי רוזנטל ושלום קיטל. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זוהי פגיעה אנושה בדמוקרטיה, ראש הממשלה באופן אקטיבי מונע את ההסדר כדי שלא יפרסמו תחקירים שאולי זה יגרום לוויתור על עיתונאי או שניים שהיו לצנינים לראש הממשלה", הדגישה ח"כ יחימוביץ'. "אנו קוראים לנתניהו: הסר ידיך מהתקשורת הישראלית ותן לה לנהל דיון דמוקרטי אמיתי כיאה למדינה מערבית". היא הבהירה כי היחס לתקשורת חצה קו אדום: "מדובר בחשש אמיתי לגורלה של הדמוקרטיה הישראלית".

בעניין המשבר בערוץ 10, אמרה כי מדובר "בקרב על חיי הערוץ, קרב ארוך, ואם לא יעשה משהו בהקדם הערוץ ייסגר על עובדיו, על תכניו ועל תכניותיו - הכל כבר מוסכם. הפתרון לא עולה כסף למדינה, לא לממשלה ולא לציבור משלמי המסים".  

"ניסיון מכוון ומתוזמן"

הבוקר, שיגר חבר הכנסת יואל חסון (התנועה) מכתב דחוף, בו הוא קורא ליועץ המשפטי לממשלה, למבקר המדינה, ליושב ראש ועדת הבחירות ולנשיאת מועצת העיתונות, להתערב במשבר זאת בשל "סכנה לדמוקרטיה ופגיעה בחופש העיתונות". לדבריו, "אין מדובר באירועים מקריים, אלא בניסיון מכוון ומתוזמן היטב להצר את צעדיה של העיתונות, והכל בכדי למנוע דיון ציבורי, שיש לו חשיבות מיוחדת בתקופת בחירות".

על רקע ההחלטה של דירקטוריון חברת החדשות אמש להפסיק את שידור התכניות "שש עם" ו"פגוש את העיתונות", אמר ח"כ חסון כי "מדובר בתוכניות ותיקות וחשובות, המעלות לדיון סוגיות חיוניות לחברה הישראלית, וביטולן יותיר את ערוץ 2 רק עם תוכניות בידור וריאליטי".

הוא הבהיר כי הצעדים האחרונים מסוכנים במיוחד בזמן בחירות. "האירועים הללו חמורים במיוחד, כשהם נעשים בתקופה בחירות, שעה שממשלת מעבר מנסה לקבוע עובדות בשטח, על מנת להשפיע באורח בלתי הוגן על המידע המוקנה לציבור", כתב חסון. "ביטול תכניות האקטואליה ערב הבחירות מהווה פגיעה בתפקידה של הרשות השנייה, ומביא לשידורים בלתי מאוזנים ובלתי הוגנים". לסיכום הוא ביקש מהגורמים להפעיל את סמכויותיהם על מנת להשיב "דברים על מכונם ובכדי למנוע את הנזקים החמורים למדינת ישראל".