היום: הדיון בפסילת ח"כ זועבי

ועדת הבחירות המרכזית תדון היום בבקשות לפסילת אישים ומפלגות מהתמודדות בבחירות. הבקשה הבולטת ביותר היא זו שעוסקת בפסילת ח"כ זועבי בשל מעורבותה במשט המרמרה. למרות שהיועץ המשפטי לממשלה קבע לפני ימים אחדים כי אין עילה לפסילה במקרה של זועבי, צפויה הוועדה לפסול את מועמדותה

ההערכה: מועמדות זועבי תפסל (AP)

מועמדותה של ח"כ חנין זועבי תפסל היום? ועדת הבחירות המרכזית תתכנס היום כדי לדון בשורה של בקשות שהתקבלו בנוגע לפסילת אישים ומפלגות מלהתמודד בבחירות. ההערכה היא כי מועמדות ח"כ זועבי והמפלגות הערביות בל"ד, ורע"מ-תע"ל יפסלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ועדת הבחירות בראשות השופט אליקים רובינשטיין תקיים ביומיים הקרובים מרתון דיונים בהם יידונו 11 בקשות פסילה של מפלגות ומועמדים לכנסת. הבקשה הבולטת ביותר לפסילה היא זו שהגיש ח"כ אופיר אקוניס נגד ח"כ חנין זועבי על רקע מעורבותה במשט המרמרה.

בתחילת השבוע קבע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי אין די ראיות כדי לבסס עילה משפטית שתוביל לפסילתה של ח"כ זועבי. חברי ועדת הבחירות בה יושבים נציגי המפלגות השונות לא מוכרחים לקבל את קביעתו של היועץ המשפטי ולכן ההערכה היא כי המועמדות תפסל בוועדה אך תאושר בהמשך לאחר ערעור לבג"ץ.

בנוסף תדון הוועדה בבקשות לפסול את המפלגות החרדיות ש"ס ויהדות והתורה בגין הדרת נשים מרשימותיהן לכנסת. גם נגד מפלגת עוצמה לישראל בראשות ח"כ מיכאל בן ארי, איתמר בן גביר וברוך מרזל עומדת בקשה לפסילה, אך כל הבקשות מלבד זו העוסקת במפלגות הערביות ובח"כ חנין זועבי צפויות להידחות.