התפטרותו של ליברמן נכנסה לתוקף

חמישה ימים לאחר הודעת היועמ"ש על כוונתו להעמיד לדין את ליברמן, נכנסה לתוקף התפטרותו של שר החוץ. בהמשך היום צפויה הפרקליטות להגיש את כתב האישום נגד ליברמן על מרמה והפרת אמונים בפרשת השגריר מבלארוס

כתב אישום. ליברמן (AP)

מדינת ישראל נגד אביגדור ליברמן: אם לא יהיו עיכובים של הרגע האחרון, צפויה פרקליטות מחוז ירושלים להגיש היום כתב אישום נגד שר החוץ וסגן ראש הממשלה היוצא אביגדור ליברמן בחשד לעבירות של הפרת אמונים ומרמה בפרשת השגריר מבלארוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב האישום, שצפוי להיות מוגש הבוקר לבית משפט השלום בירושלים, יואשם ליברמן בכך שפעל לקדם את שגריר ישראל בבלארוס זאב בן אריה, לאחר שהדליף בעבורו פרטים מחקירה שהתנהלה נגדו במדינה המזרח אירופאית. לאחר שיוגש כתב האישום, ייקבע האם משפטו של ליברמן יתנהל בהרכב של שלושה שופטים על פי הנוהל המקובל כלפי אישי ציבור, או שמא ינוהל על ידי שופט יחיד.

בפגישה שנערכה אתמול בין פרקליטו של ליברמן, עו"ד גיורא אדרת לבין היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, הבהיר היועץ כי אין בכוונתו לוותר על השתת קלון על העבירה שבגינה יוגש כתב אישום בעניינו של ליברמן. מנגד, אמרו מקורביו של ליברמן כי בתנאים האלה, ככל הנראה - הסדר הטיעון לא יקרום עור וגידים.

בסביבתו של ליברמן ציינו לאחר פגישת הצדדים, כי שר החוץ היוצא לא יתמוך בהסכם שיש בו רכיב של קלון, זאת מכיוון שהוא מעוניין לשוב ולכהן כשר כבר בממשלה הבאה שתוקם לאחר הבחירות, בעוד כחודשיים. ליברמן לא יוכל לעשות זאת אם בית המשפט יקבע שיש במעשיו קלון ובנוסף - אם יישלח למאסר בפועל או על תנאי.

עוד אמרו מקורביו כי לנוכח התעקשות היועץ המשפטי לממשלה, ככל הנראה, לא יתקיים גם הסדר טיעון. "ניתן להגיע להבנות על משפט בזק", אמרו, והזכירו כי השגריר בן-אריה, שביצע את העבירה החמורה של חשיפת חיקור הדין נגד ליברמן, נידון רק לארבעה חודשי מאסר על תנאי והעריכו כי לשר המתפטר "אין מה להפסיד".

פרקליטו של ליברמן: "יש לסיים העניין במהירות"

"לסיים הטיפול במהירות". עו"ד אדרת (חדשות 2)
ליברמן התפטר בסוף השבוע שעבר מן הממשלה בכדי לאפשר את החלתו של משפט בזק בעניינו, שהוא שואף שיסתיים עד הבחירות. עורך דינו הוסיף ואמר אמש כי "ישנה הסכמה שלפיה יש לנהל את הנושא בצורה מהירה, ולעשות הכל כדי שהדיונים והטיפולים בעניין ייעשו במהירות ולא יגזלו הרבה זמן". הוא הוסיף, כי "עד כה, טרם התקבלו החלטות". למרות אי ההסכמות בין הצדדים בשלב זה, לא מן הנמנע שיסכימו על מתווה להסדר טיעון גם לאחר הגשת כתב האישום.