ליברמן מנסה להגיע לעסקת טיעון; פרקליטו: "יש לסיים את העניין במהירות"

בניגוד להצהרותיו של שר החוץ המתפטר, נראה כי פניו מועדות אל עבר הסדר טיעון, שלפי הערכות, אמור להיחתם עוד בתקופתה של הכנסת הנוכחית - זאת כדי שליברמן יוכל לכהן כשר גם בממשלה הבאה. על פי מתווה העסקה שאליה חותר סגן רה"מ היוצא, על העבירה שבגינה הורשע יושת קלון ולצידו קנס כספי קל או עבודות לתועלת הציבור

בדרך לעסקת טיעון? פרקליטו של שר החוץ וסגן ראש הממשלה המתפטר, אביגדור ליברמן, נועד היום עם היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, בניסיון להגיע להסדר שיאושר עוד בתקופת הכנסת הנוכחית. זאת, על פי הערכות, כדי שיוכל ליברמן להתמנות לשר בממשלה הבאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בניגוד להצהרותיו של ליברמן, ולפיהן אין בכוונתו להגיע להסדר טיעון - אתמול פורסם לראשונה בחדשות 2 המתווה שיאפשר לשר החוץ היוצא, ככל הנראה, להגיע לכנסת הבאה: על העבירה שבגינה הורשע יושת קלון, ולצידה יוטל עונש קל מאוד: קנס כספי או עבודות לתועלת הציבור. 

פרקליטו של ליברמן: "יש לסיים העניין במהירות"

"לסיים העניין במהירות" (חדשות 2)

עורך דינו של שר החוץ היוצא, עו"ד גיורא אדרת, אמר היום כי "ישנה הסכמה שלפיה יש לנהל את הנושא בצורה מהירה, ולעשות הכל כדי שהדיונים והטיפולים בעניין ייעשו במהירות ולא יגזלו הרבה זמן". הוא הוסיף, כי "עד כה, טרם התקבלו החלטות".

על פי התרחיש הנוכחי, המכונה גם "מתווה צחי הנגבי", יחול העונש רק על הכהונה בכנסת הנוכחית והשר יוכל להיכנס לכנסת הבאה כשהוא נקי ורשאי לכהן כשר.

כצפוי, הדבר היחידי שמטריד כרגע את ליברמן היא השאלה האם יוכל לכהן כשר בממשלה הבאה. אך, הוא לא יוכל לעשות זאת אם בית המשפט יקבע שיש במעשיו קלון ובנוסף - יישלח למאסר בפועל או על תנאי.

עם הגשת מכתב ההתפטרות לראש הממשלה אתמול בבוקר, יצא ליברמן מלשכתו כשהוא מחויך, והבהיר לעיתונאים הרבים שהמתינו לו כי מדובר בהפוגה זמנית בלבד מתפקידו הציבורי, שבמהלכה יילחם על חפותו. "אני מניח שהפעם זו תהיה הפסקה קצרה ביותר", אמר.