היום: ליברמן במגעים לעסקת טיעון

בשעות הצהריים צפויים להתחיל המגעים בין פרקליטו של ליברמן לוינשטיין במטרה לגבש עסקה שתאפשר לו לכהן כשר בכנסת הבאה. לפי ההערכות, היועץ המשפטי לא יוותר על הקלון וליברמן ינסה להשיג הסדר שלא יפגע בעתידו הפוליטי

בסוף השבוע התפטר אביגדור ליברמן מהממשלה וטען אתמול כי אין בכוונתו לנהל משא ומתן לגיבוש עסקת טיעון. אולם כבר היום יחלו מגעים בין נציגיו של שר החוץ ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין להשגת העסקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר בשעות הצהריים צפוי ויינשטיין להיפגש עם פרקליטו של ליברמן, עו"ד גיורא אדרת, והערכה היא שהיועץ המשפטי לא יוכל להתפשר בעניין הקלון שיוטל על השר.

כצפוי, הדבר היחידי שמטריד כרגע את ליברמן היא השאלה האם יוכל לכהן כשר בכנסת ה-19. הוא לא יוכל לעשות זאת אם בית המשפט יקבע שיש במעשיו קלון ובנוסף אם יישלח אותו למאסר בפועל או למאסר על תנאי.

עסקת "החלומות" של ליברמן לפיכך, היא שהיועץ יסכים להסדר טיעון שיכלול קלון אך יתגמש בעונש ויטיל עליו קנס כספי או עונש של עבודות לתועלת הציבור בלבד. על פי התרחיש הזה, המכונה גם "מתווה צחי הנגבי", העונש יחול רק על הכהונה בכנסת הנוכחית והשר יוכל להיכנס לכנסת הבאה כשהוא נקי ורשאי לכהן כשר.

עם הגשת מכתב ההתפטרות לראש הממשלה אתמול בבוקר, יצא ליברמן מחיוך מלשכתו והבהיר לעיתונאים הרבים שהמתינו לו כי מדובר בהפוגה זמנית בלבד מתפקידו הציבורי, שבמהלכה יילחם על חפותו. "אני מניח שהפעם זו תהיה הפסקה קצרה ביותר", הבהיר.