ליברמן מתנצל: "לא רציתי לפגוע בפולנים"

שר החוץ המתפטר לעג בשבוע שעבר למי שכינה "שלוש ה'וייבערס' מהקבוצה הפולנית" - או בשמותיהן: זהבה גלאון, ציפי לבני ושלי יחימוביץ'. היום פרסם בפייסבוק הודעה מבודחת שבה הבהיר כי דבריו היו הלצה - ותו לא. הוא חתם את דבריו והתחייב: "עכשיו אשב לי קצת בחושך לבד, ואחשוב על זה שוב"

ליברמן בפייסבוק (פייסבוק)

ביום חמישי האחרון, זמן קצר אחרי הודעת היועץ המשפטי לממשלה על ההחלטה להעמידו לדין, התייצב שר החוץ המתפטר אביגדור ליברמן בכנס הליכוד-ביתנו וניצל את ההזדמנות כדי לתקוף את יריבותיו משמאל אותן כינה "שלוש ה'וייבערס' (נשים ביידיש) מהקבוצה הפולנית שתוקפות אותי בשצף קצף". היום החליט להתנצל על הדברים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את האמירה הוא אומנם ייחס לשלי יחימוביץ', זהבה גלאון וציפי לבני - אך היום בצהריים, שעות אחרי שהגיש את התפטרותו, העלה לעמוד הפייסבוק שלו פוסט מתנצל שבו ציין כי דבריו נאמרו בבדיחות הדעת והבהיר כי לא התכוון לפגוע בקהילת יוצאי פולין.

"בחיים הציבוריים בישראל, שבהם עוסקים בעניינים ברומו של עולם - ולא פעם, לצערנו, גם בנושאים קשים וכואבים, רצוי - כשאפשר - גם לתבל מדי פעם את הדברים במעט הומור", כתב ליברמן בחשבון הפייסבוק שלו.

הוא הוסיף: "כמי שמעריך מאוד את העדה הפולנית בישראל ואת תרומתה הגדולה לאורך השנים למדינה - וכמי שבבחירות האחרונות שליש מסיעתו היו נשים שנושאות גם בתפקידים בכירים, לא חשבתי שבדיחה קטנה תעשה רעש כל כך גדול. אז עכשיו ברצינות - ולא בצחוק - התנצלותי הכנה בפני מי שנפגעה או נפגע מהבדיחה".

את הדברים הוא חתם במשפט: "עכשיו אשב לי קצת בחושך לבד, ואחשוב על זה שוב..." - שאותו חתם ב"סמיילי", כדי להדגיש - הפעם - שאכן מדובר בבדיחה.