ליברמן התפטר: "נפרד באופן זמני"

שר החוץ יצא מלשכת ראש הממשלה מחויך וניסה לשדר לעיתונאים ביטחון בצדקת דרכו. "זו תהיה הפסקה קצרה ביותר", הוא אמר על התפטרותו שתיכנס לתוקף מחרתיים ב-10:00 בבוקר - והוסיף: "אני לא מוטרד באופן אישי ודואג אך ורק לציבור הבוחרים"

שר החוץ אביגדור ליברמן הגיש הבוקר את מכתב ההתפטרות שלו לראש הממשלה, בנימין נתניהו. הוא יצא מלשכתו מחויך והבהיר לעיתונאים הרבים שהמתינו למוצא פיו כי פרישתו אינה אלא הפוגה בלבד מתפקידיו הציבוריים, שבמהלכה יילחם על חפותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני נפרד באופן זמני", הבהיר ליברמן – שהודיע שלשום על התפטרותו בעקבות כוונת היועץ המשפטי לממשלה להעמידו לדין בגין מרמה והפרת אמונים. "מ-1996 אני נכנס ויוצא מהמשרד הזה, ואני מניח שהפעם – זו תהיה הפסקה קצרה ביותר", הוא הוסיף – והדגיש: "אני לא מוטרד באופן אישי. הדאגה שלי נוגעת אך ורק לציבור הבוחרים".

לא רוצה הסדר טיעון, לא פוסל דבר

באשר להליך המשפטי שיתנהל נגדו, הביע ליברמן תקווה כי זה ייערך במהירות ויסתיים עד לסוף ינואר הקרוב, מה שיאפשר לו להיות חלק מהממשלה הבאה שתקום. "הכוונה היא לא לגבש הסדר טיעון אלא ללכת לבית משפט", הבהיר, אך ציין כי הוא "לא פוסל שום דבר".

באשר לפעילותו הפוליטית, הדגיש ליברמן כי זו תימשך - למרות התפטרותו ובצל העמדתו לדין. "היתרון בכל זה, חצי הכוס המלא, הוא שיהיה לי כעת יותר זמן להיערך לבחירות, להיפגש עם הפעילים ולערוך כנסים", אמר, והוסיף: "אני מתכוון להגביר את המעורבות שלי במערכת הבחירות".