הבוקר: ליברמן יגיש את מכתב ההתפטרות

בעקבות הכוונה להעמידו לדין ובהתאם להצהרתו מיום שישי האחרון, יפרוש מחרתיים שר החוץ מתפקידו באופן רשמי. כעת הוא פועל לגבש הסדר שיאפשר לו הליך משפטי מזורז, בתקווה שעד לבחירות הקרובות ינקה את שמו ויוכל לשוב ולכהן בממשלה הבאה

נתניהו וליברמן. נפרדים, לפחות בינתיים (AP)

שר החוץ אביגדור ליברמן יגיש הבוקר לראש הממשלה בנימין נתניהו את מכתב ההתפטרות מתפקידו, בעקבות החלטת היועץ המשפטי לממשלה להעמידו לדין בגין מרמה והפרת אמונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התפטרותו של ליברמן, שעליה הודיע ביום שישי האחרון, תיכנס לתוקף ביום שלישי. לפי ההערכות, הוא פועל לגבש הסדר משפטי מזורז במטרה לסיים את ההליך כולו עד לבחירות שייערכו בסוף ינואר, ובתקווה שאחר כך יוכל לשוב ולכהן בממשלה שתיבחר.

נתניהו, מצדו, הבהיר כי אין בכוונתו למנות מחליף לליברמן עד לבחירות והודיע כי הוא עצמו ימלא את תפקיד שר החוץ עד להקמת הממשלה הבאה. במקביל, פועלים השניים לאשר בכנסת הסדר שיאפשר לדני איילון להמשיך ולמלא את תפקיד סגן שר החוץ בתקופה הקרובה, זאת - חרף הדחתו מרשימת הליכוד-ביתנו לבחירות הקרובות, ולמרות שעל פי התקנות, כששר מתפטר, סגנו איתו.

"אני יודע שלא ביצעתי עבירה"

את ההחלטה הסופית על כוונתו להתפטר קיבל ליברמן ביום שישי האחרון, יום לאחר הודעת היועץ המשפטי לממשלה על העמדתו לדין. "חוות הדעת המשפטית קובעת שאינני חייב, בהתחשב בנסיבות הענין ופרטי כתב האישום, להתפטר מתפקידי בממשלה", הודיע ליברמן ביום שישי. "אני יודע שלא עברתי כל עבירה, אך מתוך רצון שלאחר שנים כה רבות שבהן התנהלו נגדי הליכים משפטיים, חקירות והאזנות, אוכל לשים מאחוריי גם את הענין שנותר, שגם משפטנים בכירים ביותר סבורים שאין בו כל היבט פלילי".

עוד אמר ליברמן כי קיבל ההחלטה "גם מכיוון שאזרחי ישראל זכאים ללכת אל הקלפי לאחר שהעניין כבר הוכרע, קרי שהכרעה משפטית תתקבל עוד לפני הבחירות ואוכל להמשיך ולשרת את מדינת ישראל ואת אזרחי ישראל כחלק מהנהגה חזקה ומאוחדת שתתמודד עם האתגרים הביטחוניים, המדיניים והכלכליים הניצבים בפני מדינת ישראל".