יחימוביץ': "התפטרות ליברמן מובנת מאליה"

מספר פוליטיקאים מיהרו לברך על התפטרותו של שר החוץ וסגן ראש הממשלה אביגדור ליברמן מתפקידיו. "כל מי שעומד נגדו כתב אישום - חייב להתפטר", אמרה יו"ר העבודה יחימוביץ'. ח"כ גלאון, יו"ר מרצ ציינה כי "ליברמן מנע מעצמו בושה וקלון"

"ההתפטרות מובנת מאליה". יחימוביץ' (חדשות 2)

זמן קצר לאחר הודעתו הדרמטית של שר החוץ, אביגדור ליברמן, על התפטרותו מתפקידיו - מיהרו מספר פוליטיקאים להביע סיפוק ממהלך ההתפטרות ושיגרו מסרים שלפיהם התרחיש הפוליטי הנוכחי היה ברור מאליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הראשונה לברך הייתה יושבת ראש מרצ ח"כ זהבה גלאון, שעתקה מוקדם יותר לבג"ץ על כוונתו אמש של ליברמן, שלפיה לא יתפטר מתפקידו. "אני מברכת על התפטרותו של ליברמן ועל שלא המתין להכרעת בג"ץ, שהיה מאלץ אותו להתפטר בשל הגשת כתב האישום נגדו", אמרה והוסיפה: "בכך מנע מעצמו קלון ובושה".

גם יושבת ראש העבודה ח"כ שלי יחימוביץ', אמרה כי מדובר בצעד מובן מאליו. "מי שמוגש נגדו כתב אישום אסור שיוסיף לכהן ולו יום אחד כשליח ציבור. ליברמן פגע באופן חמור בשלטון החוק וחיבל באמון הציבור, בנבחריו ובדמוקרטיה", הדגישה.

מ"התנועה", בראשות ציפי לבני, נמסר בתגובה להודעת שר החוץ, כי "אביגדור ליברמן עשה את המעשה הנכון והנדרש, מקווים שיזכה להליך משפטי מהיר". גם ח"כ דב חנין, ממפלגת חד"ש, ציין כי  "בדמוקרטיה שמכבדת את עצמה - אדם כזה לא יכול לשמש בתפקיד מרכזי. הציבור חייב להשמיע את קולו בקלפי ולדחות את האיש ואת שותפו."

בהכנת הידיעה השתתף ירון אברהם

ליברמן התפטר - סיקור מלא:

נתניהו לליברמן: "מקווה שתחזור לתפקיד בכיר בממשלה"

השר ליברמן הודיע: "אני מתפטר"

הפוליטיקאים בירכו: "התפטרות ליברמן מובנת מאליה"