נתניהו לליברמן: "מקווה שתחזור לתפקיד בכיר בממשלה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם שר החוץ וסגן ראש הממשלה אביגדור ליברמן לאחר שזה הודיע על התפטרותו מתפקידיו. "אני מאחל שיוכיח בהקדם את חפותו גם בנושא היחיד שנשאר על הפרק", ציין נתניהו שקיווה שליברמן יחזור לתפקיד בכיר

רה"מ שוחח עם ליברמן. ארכיון (רויטרס)

לאחר שר החוץ וסגן ראש הממשלה אביגדור ליברמן הודיע על התפטרותו אחר הצהריים בהודעה דרמטית, שוחח איתו ראש הממשלה בנימין נתניהו וקיווה שהוא יחזור בקרוב לתפקיד בכיר בממשלה. אתמול החליט היועץ המשפטי לממשלה כי נגד ליברמן יוגש כתב אישום בפרשת השגריר בן-אריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מאחל שיוכיח בהקדם את חפותו גם בנושא היחיד שנשאר על הפרק", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו למס' 2 ברשימתו לבחירות. אתמול, לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הודיע על הגשת כתב אישום נגד ליברמן בעניין השגריר נתניהו בירך את עמיתו על כך שהאשמות העיקריות נגדו ירדו מעל הפרק ופרסם הודעה בזו הלשון: "אני מאמין במערכת החוק בישראל ומכבד אותה. הזכות שהיא נותנת לכל אזרח בישראל באשר הוא להגן על עצמו מקנת גם לשר ליברמן, ואני מאחל לו שיוכיח את חפותו גם בנושא היחיד שנשאר".

למרות ההודעה, ליברמן עדיין ימשיך לרוץ לבחירות הקרובות, זאת בתקווה שעד אז הוא ינוקה מבחינה ציבורית ומשפטית.

ליברמן: "אנקה את שמי"

בהודעה היום פירט השר מדוע בחר להתפטר: "אני עושה זאת גם משום שאני סבור שאזרחי ישראל זכאים ללכת אל הקלפי לאחר שהעניין כבר הוכרע, קרי שהכרעה משפטית תתקבל עוד לפני הבחירות ואוכל להמשיך ולשרת את מדינת ישראל ואת אזרחי ישראל כחלק מהנהגה חזקה ומאוחדת שתתמודד עם האתגרים הביטחוניים, המדיניים והכלכליים הניצבים בפני מדינת ישראל".

הוא הדגיש כי "על אף שאני יודע שלא עברתי כל עבירה, אך מתוך רצון שלאחר שנים כה רבות בהן מתנהלים נגדי הליכים משפטיים, חקירות והאזנות אוכל לשים גם את העניין שנותר, שגם משפטנים בכירים ביותר סבורים שאין בו כל היבט פלילי, מאחוריי, החלטתי להתפטר מתפקידי כשר החוץ וסגן ראש הממשלה וכפי שהודעתי אתמול גם להסיר את חסינותי באופן מיידי, ולאחר 16 שנים בהן מתנהלות נגדי חקירות אוכל לסיים את העניין במהרה וללא עיכובים ולנקות את שמי באופן מוחלט".

ליברמן התפטר - סיקור מלא:

יחימוביץ': "התפטרות ליברמן מובנת מאליה"

השר ליברמן הודיע: "אני מתפטר"

הפוליטיקאים בירכו: "התפטרות ליברמן מובנת מאליה"