השר ליברמן התפטר: "אנקה את שמי"

לאחר שאמש רמז כי אין בכוונתו להתפטר מתפקידו, הודיע היום שר החוץ וסגן ראש הממשלה, אביגדור ליברמן - על התפטרותו מתפקידיו. "אחרי 16 שנים של חקירות - החלטתי לנקות את שמי", אמר. אתמול היועץ המשפטי לממשלה הודיע על הגשת כתב אישום נגדו בפרשת השגריר. הוא יוכל להמשיך להתמודד בבחירות

שר החוץ וסגן ראש הממשלה אביגדור ליברמן, הודיע על התפטרות מתפקידיו, זאת לאחר שאתמול הודיע היועץ המשפטי לממשלה ויינשטיין על הגשת כתב אישום נגדו בפרשת השגריר. יצויין, כי פרישתו של שר החוץ מתפקידו אינה מונעת ממנו להתמודד בבחירות הקרובות כמספר 2 ברשימת הליכוד-ביתנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היום קיימתי ישיבות עם עורכי דיני ועם חברי מטה הבחירות", כתב בהודעה הדרמטית שפרסם. "חוות הדעת המשפטית קובעת שאינני חייב, לאור נסיבות הענין ופרטי כתב האישום, להתפטר מתפקידי בממשלה".

"על אף שאני יודע שלא עברתי כל עבירה, אך מתוך רצון שלאחר שנים כה רבות בהן מתנהלים נגדי הליכים משפטיים, חקירות והאזנות אוכל לשים גם את הענין שנותר, שגם משפטנים בכירים ביותר סבורים שאין בו כל היבט פלילי, מאחוריי, החלטתי להתפטר מתפקידי כשר החוץ וסגן ראש הממשלה וכפי שהודעתי אתמול גם להסיר את חסינותי באופן מיידי, ולאחר 16 שנים בהן מתנהלות נגדי חקירות אוכל לסיים את הענין במהרה וללא עיכובים ולנקות את שמי באופן מוחלט", המשיך.

"אני עושה זאת גם משום שאני סבור שאזרחי ישראל זכאים ללכת אל הקלפי לאחר שהענין כבר הוכרע, קרי שהכרעה משפטית תתקבל עוד לפני הבחירות ואוכל להמשיך ולשרת את מדינת ישראל ואת אזרחי ישראל כחלק מהנהגה חזקה ומאוחדת שתתמודד עם האתגרים הביטחוניים, המדיניים והכלכליים הניצבים בפני מדינת ישראל", אמר ליברמן.

ליברמן אתמול: "רוצה משפט מהיר"

אמש כינס שר החוץ מסיבת עיתונאים בעקבות הודעת היועץ המשפטי לממשלה. לגבי ההליך המשפטי שיתקיים, סיפר ליברמן כי פנה לפרקליטיו ואמר להם: "תורידו את החסינות - אני רוצה משפט מהיר ככל האפשר". הוא לא הביע חרטה על המעשים: "לא הייתי נוהג אחרת", טען ליברמן. לגבי תוצאות המשפט לכשיהיה הבטיח שר החוץ: "אחרי כל שנות החקירה שהתנהלה נגדי, אם זה המחיר - אשלם אותו באהבה".

עוד לפני הדברים זכה ליברמן לחיזוק מראש הממשלה בנימין נתניהו שטען כי הוא מברך את ליברמן על כך שהאשמות העיקריות נגדו ירדו מעל הפרק ופרסם הודעה בזו הלשון: "אני מאמין במערכת החוק בישראל ומכבד אותה. הזכות שהיא נותנת לכל אזרח בישראל באשר הוא להגן על עצמו מקנת גם לשר ליברמן, ואני מאחל לו שיוכיח את חפותו גם בנושא היחיד שנשאר".

יו"ר מרצ: "ליברמן מנע מעצמו בושה וקלון"

יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ', בירכה על התפטרותו של שר החוץ, אביגדור ליברמן, ואמרה: "מדובר בצעד מובן מאליו. מי שמוגש נגדו כתב אישום אסור שיוסיף לכהן ולו יום אחד כשליח ציבור. ליברמן פגע באופן חמור בשלטון החוק וחיבל באמון הציבור, בנבחריו ובדמוקרטיה". הבוקר הודיעה יחימוביץ' כי ברור מאליו שלא תשב בשום ממשלה שמכהן בה מי שהוגש נגדו כתב אישום, ואף קראה לראשי כל המפלגות לעשות כמותה ולהתחייב מפורשות שיחרימו כל ממשלה כזו.

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, הביעה סיפוק מהתפטרותו של שר החוץ. "אני מברכת על התפטרותו של ליברמן ועל שלא המתין להכרעת בג"ץ, שהיה מאלץ אותו להתפטר בשל הגשת כתב האישום נגדו", אמרה והוסיפה: "בכך מנע מעצמו קלון ובושה".

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם השר אביגדור ליברמן ואמר לו כי הוא "מאחל שיוכיח בהקדם את חפותו גם בנושא היחיד שנשאר על הפרק". נתניהו הביע את תקוותו, כי ליברמן "יחזור במהרה לכהן בתפקיד בכיר בממשלה".

בהכנת הידיעה השתתף ירון אברהם

ליברמן התפטר - סיקור מלא:

יחימוביץ': "התפטרות ליברמן מובנת מאליה"

נתניהו לליברמן: "מקווה שתחזור לתפקיד בכיר בממשלה"

הפוליטיקאים בירכו: "התפטרות ליברמן מובנת מאליה"