יחימוביץ' על כתב האישום: "ליברמן אדם מושחת"

יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ', קראה לראש הממשלה נתניהו לפטר את שר החוץ ליברמן עוד הערב. יחימוביץ' מתחה גם ביקורת על התנהלותו של היועץ המשפטי לממשלה ואמרה: "וינשטיין צריך להורות לנתניהו לפטר את ליברמן - זה המינימום לאחר התנהלותו הבעייתית בפרשה"

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' קראה במסיבת עיתונאים שכינסה הערב לשר החוץ אביגדור ליברמן להתפטר מתפקידו לאלתר. יחימוביץ' מתחה גם ביקורת על התנהלותו של היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, במסגרת הפרשות שיוחסו לליברמן וקראה לו לחייב את ראש הממשלה נתניהו לפטרו מיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ליברמן צריך להתפטר מתפקידו בדקות אלה", אמרה יחימוביץ'. "אני קוראת לנתניהו לפטר אותו לאלתר ולהעמיד מועמד אחר במפלגת הליכוד ביתנו". יחימוביץ' הוסיפה כי "גם הדוח שסוגר את התיק וגם דוח כתב האישום הם חמורים ביותר ואסור מבחינה חוקית, מוסרית וציבורית שאביגדור ליברמן יישאר בתפקידו אפילו דקה אחת נוספת".

יחימוביץ' טענה כי "פרשת השגריר היא השחתה ברגל גסה של כל מה שמדביק ומחזיק את הדמוקרטיה ושוחק את אמון הציבור בדמוקרטיה שלו". בנוסף תהתה יו"ר העבודה ושאלה "מה נאמר לציבור אחר כך? הון שלטון עולם תחתון היא הכותרת המתאימה ביותר לפרשה הזאת".

"אדם מושחת וחסר מעצורים"

"ליברמן אדם מושחת וחסר מעצורים, שהשתמש במדינת ישראל כמסחטת כסף", אמרה יחימוביץ', "אני מצפה שהיועץ המשפטי יחייב את ראש הממשלה לפטר את ליברמן - זה המינימום שהוא יכול לעשות אחרי התפקוד הבעייתי שלו בכל הפרשה הזאת".

יחימוביץ' סיכמה את דבריה ואמרה כי היא "מחזקת את ידי אגף החקירות והפרקליטות שעבדו מאוד קשה ובעצם היו קורבנות עינוי דין של ליברמן. ברצוני לפנות לציבור ולבקש ממנו להיות יותר ביקורתי ולדרוש יותר מנבחרי הציבור שלו גם בנוגע לנקיון כפיים".

"חובתם של נבחרי ציבור היא להיות פשוט הגונים וישרים זה דבר נורא בסיסי שנדרש מכל פוליטיקאי ולא להתנהג כאחרוני הפושעים", הוסיפה יחימוביץ'.

בשעה 20:00 יתייחס ליברמן להחלטה להגיש נגדו כתב אישום, כאן בחדשות 2 באינטרנט נעביר את דבריו בשידור חי.