לפיד ויחימוביץ' נגד ליברמן: "חייב להתפטר כבר היום"

המערכת הפוליטית סוערת לנוכח החלטת היועץ המשפטי לממשלה להעמיד לדין את יושב-ראש ישראל ביתנו, כחודש לפני הבחירות לכנסת. יחימוביץ' תכנס הערב מסיבת עיתונאים מיוחדת שבה תתייחס בהרחבה לסוגיה

לפיד ויחימוביץ' (חדשות 2)

ההחלטה הסופית להגיש כתב אישום נגד שר החוץ ויושב-ראש ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, כחודש לפני הבחירות - עוררה, כצפוי, תגובות סוערות במערכת הפוליטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יושבת-ראש העבודה, שלי יחימוביץ', תכנס הערב מסיבת עיתונאים שבה תתייחס בהרחבה לדברים. בתגובה מטעם מפלגתה נמסר: "על אביגדור ליברמן להתפטר כבר היום. העברות המיוחסות לו הן חמורות ביותר, והתנהגותו הן - מההיבט הפלילי והן מההיבט המוסרי והציבורי סיכנה ועודה מסכנת את הדמוקרטיה הישראלית ואת שלטון החוק". 

נוסף על כך, אמרו בעבודה כי "ברור לכל שהתיק בעבירות חמורות הרבה יותר, שבזכותן הפך ליברמן לאדם עשיר, נסגר הן בשל הכשלה מכוונת של החקירה והתשה של המשטרה והפרקליטות, והן בשל גרירת רגליים ורפיסות של היועץ המשפטי לממשלה".

גם יושב-ראש יש עתיד, יאיר לפיד, קרא לליברמן לפרוש מהמרוץ לכנסת. "לא ייתכן שאדם, שלדברי היועץ המשפטי לממשלה גרם לפגיעה מהותית בציבור ופעל בניגוד עניינים חמור מול חובותיו לציבור, ימשיך לכהן בממשלה ולייצג את ישראל בעולם".

עם הקוראים להתפטרותו של שר החוץ ניתן למנות גם את "התנועה" בראשות ציפי לבני, שאף הוסיפו בהודעתם פנייה לרה"מ בנימין נתניהו לפטר את ליברמן. ב"תנועה" קראו לנתניהו לפעול על פי הנורמות המשפטיות הנהוגות במקרים בהם הואשם שר בפלילים ולהפסיק את חברתו של ליברמן בממשלה.

מנגד, עומדת מפלגתו של ליברמן לימינו. שר החינוך גדעון סער (הליכוד ביתנו) אמר היום בתגובה להחלטת וינשטיין כי "מצערת העובדה שהיועץ המשפטי לממשלה החליט להעמיד לדין את ליברמן בגין ספיח שולי".