יחימוביץ': "אם נתניהו יגיע להסכם עם האחיות נגבה אותו"

בזמן ששביתת האחיות נכנסה ליומה העשירי וגורמת לשיבושים, יושבת ראש העבודה מציגה את תכנית מפלגתה לשיקום הרפואה הציבורית. יחימוביץ' קראה לנתניהו להגיע להסכם עם האחיות והבטיחה שכפי שמפלגתה גיבתה את רה"מ במבצע "עמוד ענן", כך תעשה גם אם יגיע להסדר עם האחיות השובתות. ב-12:00 ייפגשו הצדדים להמשך משא ומתן

לאחר שבית הדין לעבודה דחה את הבקשה להוצאת צווי מניעה לשביתת האחיות ואלה עדיין מקיימות עיצומים, יושבת ראש העבודה שלי יחימוביץ' מציגה כעת את תכנית מפלגת העבודה לשיקום הרפואה הציבורית. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"להתייחס לטענות הנועלות בגלל שאנחנו ערב בחירות - לצאת למבצע עמוד ענן היה אפשר? מדובר בהחלטה פחות גורלית, פחות קשורה בחיי אדם, פחות יקרה? לזה אפשר לצאת ערב בחירות? אבל לדבר עם האחיות אי אפשר? מדובר בצביעות ממדרגה ראשונה", טענה יחימוביץ', שהגיעה למקום גם עם חבר הכנסת אבישי ברוורמן וסתיו שפיר, שמתמודדת ברשימת המפלגה לכנסת.

יושבת ראש העבודה הוסיפה עוד כי "נתניהו משוכנע שייבחר לכהונה שנייה. אם אנחנו נרכיב את הממשלה הבאה אני נותנת לו התחייבות שהוא יכול לדבר איתן, ולהגיע להסכם סביר והגון, ואני אעמוד מאחוריו. קוראים לו לעשות את זה ומבטיחים לעמוד מאחוריו, וקוראת גם לרשימות האחרות לעשות אותו הדבר".

האחיות: "הם רוצים עבדים"; האוצר: "דרישה מופרזת"

הבוקר נכנסה השביתה ליומה העשירי וממשיכה לגרום לביטולים רבים של ניתוחים והליכים רפואיים אחרים. "הם לא רוצים לתת שום דבר. לא יצאנו למאבק בשביל לקבל דמי חנוכה או סלסלה של כיפה אדומה אלא בגלל המחסור באחיות", אמרה הבוקר לחדשות 2 באינטרנט יושבת ראש הסתדרות האחים והאחיות אילנה כהן. "זו שיטה של האוצר - יש לי ניסיון אדיר בהסכמים. אתמול הייתה החלטה של בית הדין לעבודה, לא הוציאו צווי מניעה וכעת הם שוקלים לבית הדין הארצי. הם רוצים עבדים, נוח להם שמנצלים את האחיות".

מנגד, במשרד האוצר עדיין טוענים כי דרישת האחיות מופרזת. "אנחנו נקבל בשעות הצהריים את ההחלטה המנומקת של בית הדין ואז נחליט לגבי המסלול המשפטי והצעדים שלנו", אמר לחדשות 2 באינטרנט יוסי כהן, המשנה לממונה על השכר באוצר. במקביל, בשעה 12:00 ייפגשו שוב הצדדים להמשיך המשא ומתן: "זהו המגרש הנכון יותר לסיים את הסכסוך הזה, ההצעה שלנו הוגנת ואנו חושבים שכל ארגון עובדים שהיה מקבל הצעה במצב הכלכלי הנוכחי היה מברך על כך".

חבר הכנסת עמיר פרץ, שפרש לאחרונה ממפלגת העבודה והצטרף למפלגת "התנועה" של לבני גם הוא הביע את תמיכתו במאבק האחיות. "בנימין נתניהו הוא האחראי הישיר לתוצאות המשבר. ההחרפה בשביתה היום יכולה להעלות בחיי אדם והיא על אחריותו הבלעדית של ראש הממשלה המשמש כשר על לעניינים כלכלים ושר הבריאות".