הרצוג: "עוד אהיה ראש ממשלה"

למרות ההפסד הצורב לליכוד בבחירות האחרונות, יו"ר המחנה הציוני נותר אופטימי ואומר כי בעתיד ייבחר לראשות הממשלה. "אהיה ראש ממשלה טוב יותר מנתניהו", הבהיר הרצוג. על ההפסד אמר: "טעינו במודיעין על הימין"

"טעינו במודיעין". הרצוג (Miriam Alster/FLASH90)

"אני עוד אהיה ראש ממשלה" - כך אמר יושב ראש המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג, שהתארח הבוקר (שבת) באירוע "שבתרבות" בתיאטרון הבימה בתל אביב. הרצוג התייחס גם להפסד של מפלגתו בבחירות וטען כי טעה בהערכות לגבי מצביעי הימין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם אני צריך לאפיין טעויות, אני יודע להגיד שלא היה לנו מודיעין מספיק מדוייק וברור לגבי ההתארגנות והזרמים התת קרקעיים במחנה הימין", אמר הרצוג. "הייתה במחנה הציוני תחושה של אופוריה והתוצאה של זה ברורה".

הרצוג אף התייחס לדיווחים לפיהם נועד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע לאפשרות לצירוף המחנה הציוני לקואליציה והכחיש את האפשרות הזו. " לא הייתה פגישה ולא היו שיחות עם שליחים מטעם משום סוג", הבהיר הרצוג.

"נתניהו מעדיף ורוצה ממשלת ימין צרה שתוביל אותנו למקומות מסוכנים", הוא ציין. "אני חוזר ומבהיר - אני לא מנהל משא ומתן משום צורה וסוג, לא בתקשורת, לא מול שליחים ולא באופן ישיר".

לדבריו של הרצוג, בעתיד הוא ייבחר לראשות הממשלה. "אהיה ראש ממשלה יותר טוב מנתניהו ואני עוד אהיה ראש ממשלה", הבהיר יו"ר המחנה הציוני. "ייתכן שהייתי מקים ממשלה יחד עם החרדים".

"הבאנו הישג עצום שלא היה כמוהו דור שלם", הוסיף הרצוג. "אני אוהב ומעריך את כלל אזרחי ישראל, אלה שהצביעו לי ואלה שלא".