בליכוד מתעקשים: דיכטר עדיין מוביל על חוטובלי

במפלגה דוחים את טענת סגנית השר לפיה קלפי ביישוב נריה לא נספרה, קלפי שלטענתה עשויה הייתה להביא לה את הניצחון בדרך למקום הריאלי האחרון. בליכוד טוענים כי לאחר בדיקה, דיכטר עדיין לפניה‎

המאבק הצמוד נמשך. חוטובלי ודיכטר (פלאש 90)

הפארסה בליכוד מסרבת להסתיים: בחדשות 2 Online פורסם היום (שני) לראשונה כי בבדיקה שנערכה התברר שישנה קלפי שלא נספרה בהתנחלות נריה, ומקורביה של סגנית השר ציפי חוטובלי טענו כי תוצאות הקלפי הזו מעניקות ניצחון לחוטובלי על פני השר לשעבר אבי דיכטר. בליכוד הזדזרו להגיב וטענו כי הקלפי האמורה כבר נספרה והתעקשו כי דיכטר עדיין מוביל ב-55 קולות בקרב על המקום הריאלי האחרון ברשימה הארצית של הליכוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לאחר בדיקה איינו משנים את התוצאות", נמסר מהמפלגה. להודעה הזו אולי סייעה גם בדיקה מחודשת של קלפי בראשון לציון. בקלפי הזו זכה דיכטר ליתרון של 21 קולות על פני חוטובלי.

חוטובלי צפויה לערער על ההחלטה, מכיוון שהיא ומקורביה מאמינים כי בקלפי בנריה שלא נספרה זכתה חוטובלי ב-82 קולות יותר מדיכטר: היא קיבלה בנריה 89 קולות, לעומת דיכטר שזכה ב-7 בלבד. להערכת מקורביה, שקלול התוצאה במאגר הקולות הכולל מעלה כי חוטובלי מובילה על דיכטר ב-27 קולות - ולפיכך, אמורה לתפוס את המקום ה-20 הריאלי. עם זאת, במפלגה דחו את טענותיה - במהלך שעשוי להוביל לפנייה נוספת לערכאה משפטית.

הקלפי השנויה במחלוקת


אמש, סמוך לחצות, עם פרסום התוצאות לאחר ספירה חוזרת של עשרות קלפיות מחשש לאי סדרים דווקא עלה כי דיכטר ניצח את חוטובלי בפער זעום של 55 קולות. חוטובלי דורגה במקום ה-26 הלא ריאלי - אבי דיכטר במקום ה-20 הריאלי. עם זאת, בליכוד שבים ובודקים האם יש קלפיות "נעלמות" נוספות שעלולות להפוך שוב את התוצאה במאבק הצמוד בין חוטובלי לדיכטר.

עדיין מוביל? דיכטר (יח"צ)

"זה הזוי"

"אנחנו מבקשים לפתוח מחדש את כל הפרוטוקולים של כל הקלפיות בארץ", הבהירו מוקדם יותר היום מקורביה של סגנית השר בשיחה עם חדשות 2 Online. "אנחנו מאמינים שנשיג את 55 הקולות החסרים. לא יכול להיות שיומיים אחרי תוצאות האמת הדברים משתנים ופתאום מגלים שלא ספרו חלק מהקולות. זה הזוי. אנחנו מבקשים לעשות בדיקה מחדש בעצמנו. כל בר דעת מבין שיש פה בעיה. משהו פה לא דפק".

מהליכוד נמסר בתגובה כי "הליך ההצבעה וספירת הקולות בפריימריז מתנהל כדין על פי המתוכנן באישורם ובפיקוחם של שני שופטים בדימוס אשר אישרו את התוצאות. היומיים שלאחר סיום הספירה הוקצו לבדיקת תלונות של מועמדים על התוצאות בקלפיות.

"בסיום שלב זה התברר כי הפערים בין הספירה הראשונית לבין הבדיקה הנוספת שבוצעה בקלפיות הם מזעריים, ובסופו של דבר הביאו בסך הכול לתזוזה פנימית במקומות 8 עד 10. לאחר שלב זה, שהסתיים עתה, הוקצו מראש שבעה ימים נוספים לערעורים על תוצאות הבחירות".

העשירייה המובילה המעודכנת של הליכוד לכנס (חדשות 2)