אולמרט: נתניהו מוביל לאינתיפאדה שלישית

רה"מ לשעבר ניצל את נאומו בוועידת ישראל לעסקים ותקף בחריפות את מדיניות הממשלה. אולמרט הזהיר מקריסה של הרשות הפלסטינית: "מאדירים את חמאס ושאר גורמי הטרור ומגמדים את הכוחות המתונים, שאולי איתם יהיה אפשר לעשות שלום". כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים בשידור חי את הוועידה

אולמרט: נתניהו מוביל לאינתיפאדה שלישית (רויטרס)

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ממשיך למתוח ביקורת חריפה על התנהלות ממשלת נתניהו. היום, במהלך נאומו בוועידת ישראל לעסקים, הזהיר אולמרט: "מדינת ישראל צועדת במסלול מדיני מסוכן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מי שחושב שאפשר לנהל מדיניות ביטחונית שמתנתקת מהזירה הבינלאומית ושזה לא ישפיע על הכלכלה הישראלית, לא נותן לעצמו דיווח אמיתי על המציאות בה אנו חיים", הדגיש ראש הממשלה לשעבר בנאומו. "אני לא מתמודד בבחירות האלה ולכן אני לא מדבר מתוך ניסיון לשכנע אתכם להצביע לי. אנחנו מנהלים מדיניות שעומדת בסתירה מהותית לאינטרסים הקיומיים של מדינת ישראל".

"אם טוענים שאפשר לנהל מדינה כמו שלנו בניתוק מהקשרים הבינלאומייים הכלכליים, הביטחוניים והמדינייים - זו שגיאה והטעיה", הוסיף אולמרט. "ראינו עכשיו שכשצריך לעשות איזו הפסקונת אש קטנה עם החמאס אז צריך את נשיא מצרים ואת מזכ"ל האו"ם. והנה ידידי הטוב אביגדור ליברמן עומד עם דמעות בעיניים ומחבק את נשיא מצרים שתרם להפסקת האש".

"מגמדים את הכוחות המתונים"

אולמרט האשים כי ממשלת ישראל מחזקת את הקיצוניים הפלסטינים ומגמדת את המתונים. "ההכרעה האמיתית של ישראל היא ההכרעה הביטחונית-מדינית - הידברות עם שכנינו הפלסטינים ומו"מ לשלום", אמר. "בשנים האחרונות מה שהממשלה עושה זה להאדיר את חמאס ואת שאר כוחות הטרור ולגמד את הכוחות המתונים, שאולי איתם יהיה אפשר לעשות שלום".

אולמרט הזהיר מקריסה של הרשות הפלסטינית ואמר: "אתם זוכרים את האינתיפאדה? אתם זוכרים את המראות ההם? אנחנו לא רחוקים מזה".

גם יחימוביץ' חוטפת

אולמרט שיגר היום גם עקיצה לעבר יו"ר מפלגת העבודה וטען כי הקריאות להעלות מסים לעשירים הן פופוליסטיות ויזיקו לכלכלה. "חודש וחצי לפני הבחירות וכבר ניתן להבחין בשיח הפוליטי - הכה את עולם העסקים ותציל את הכלכלה", אמר על תוכניתה הכלכלית של יחימוביץ'. "זה פופולרי, ואם תוסיף לזה את קח מהעשירים את הכספים שלהם, תעשוק אותם ותעיק עליהם במסים כבדים זה עוד יותר פופולרי. הסגנון הזה, האווירה הזו והשיח הפופוליסטי הזה, אין אתם ועם הבראת המשק ויציבות הכלכלה ועם פריחת העסקים ולא כלום, אולי ההפך".

אולמרט המשיך לתקוף את יחימוביץ': "אחת המפלגות הגדולות כבר הגישה תוכנית כלכלית חדשה שבמוקד שלה תוספת של כ-28 מיליארד שקלים להוצאות הממשלה בכל שנה ב-5 השנים הקרובות. איך אפשר לדבר על הגדלת ההוצאה? הרי כל שנה צריך לקצץ בהוצאות כדי לעמוד בגירעון מתקבל על הדעת. ואין שום מילה על קיצוץ בתקציב הביטחון? הצעות כאלה הן חלק מפופוליזם שטחי ובלתי אחראי שמחפש פופולריות ומעמד על חשבון אחריות כלפי העם והכלכלה הישראלית".