שרון גל: "רוצה להשפיע ולתרום - מהכנסת"

אחרי המהלך של ינון מגל, הכריז גם העיתונאי שרון גל על החלטתו לעזוב את עולם התקשורת ולהתמודד לכנסת ברשימת ישראל ביתנו. בריאיון ל"חדשות הלילה" סיפר גל על הצעד ועל הנסיבות שהובילו אליו, וגם על עמדתו בפרשת השחיתות שבה חשודים בכירים במפלגה. צפו

רגע לפני שהוא עורק רשמית מעולם העיתונות אל רשימת "ישראל ביתנו", מספר העיתונאי שרון גל לחדשות הלילה על הסיבות שהובילו אותו לחבור דווקא לאביגדור ליברמן ועל עמדתו בפרשת השחיתות שבה נקשר ביתו הפוליטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הזירה הפוליטית, כך מתברר, תמיד הייתה יעד מוגדר בדרכו של שרון גל, עד לאחרונה מגיש בערוץ 20 ובעברו עיתונאי ומגיש בכיר בערוץ 10. ההחלטה לעזוב את עולם התקשורת לטובת הפוליטיקה הישראלית, הייתה לדבריו רק עניין של זמן.

"אפשר להשפיע בתקשורת והשתדלתי לעשות ככל יכולתי בכל מיני תחומים לאורך השנים, אבל בסוף את ההחלטות מקבלים בירושלים וזה קורה בכנסת", אמר הלילה גל (ראשון) לחדשות הלילה. "לא סוד שבאיזשהו מקום זה היה אצלי באיזשהו מקום בראש, וזה מסוג הדברים שלפעמים קורים מהר וצריך גם לקבל את ההחלטה מהר. בטח בנסיבות כאלה של הקדמת בחירות".

בניגוד להחלטה עצמה, ההיכרות עם דעותיו של גל הפכה את החיבור למפלגת "ישראל ביתנו" לפחות מפתיע. "אני מאוד מעריך את הפרגמטיזם של שר החוץ אביגדור ליברמן", הוא מסביר. "אני חושב שמדובר באדם שלאורך השנים הוכיח גם רצינות וגם פתרונות מעשיים בכל התחומים. שוחחנו והוצעה לי ההצעה. מאחר ודעותיי הפוליטיות הן לא סוד ומאוד קרובות לדעותיו של ליברמן והמפלגה, אז החלטתי למצוא שם את הבית".

פרשת השחיתות שבה חשודים בכירים מ"ישראל ביתנו" אינה מטרידה את גל, שכבר משנן את ההסברים האפשריים לכך כמו אחד מוותיקי המפלגה. "ברור לגמרי וכולם יודעים שבאמת אין בחירות בלי חקירות בכל מה שקשור לישראל ביתנו", אמר. "זה היה נראה לי מההתחלה כמו רדיפה ערב בחירות. כל אדם חף מפשע עד שיוכח אחרת, ומי שצריך לחקור חוקר ובודק, רק שהתזמון לא רק לי נראה מוזר".

למרות שדירוגו ברשימת המפלגה לכנסת עדיין אינו ברור, גל אינו מהסס לפרוש את משנתו לבוחר. "מה שמעניין את הבוחר הישראלי זה שנעבור מ'הכל דיבורים' ל'הכל מעשים'", הסביר. "הבוחר הישראלי שבע מהבטחות שווא על כל מיני דברים שמוכרים לו באריזה יפהפייה ערב בחירות, ואחר כך לא מקיימים. אני חושב שבנושא הזה, החברתי כלכלי יהיה לי מה לתרום, אשתדל לעשות ככל יכולתי כדי לתרום במסגרת ישראל ביתנו".