ועדת הכנסת אישרה: 7 ח"כים יעזבו את קדימה

מפלגת קדימה התפצלה הערב באופן רשמי לאחר שוועדת הכנסת אישרה את בקשתם של 7 ח"כים מהמפלגה לעבור לשורות "התנועה" בראשות ציפי לבני. בתום דיון סוער, שנמשך כשעתיים וחצי, אושרה ההחלטה ברוב של 6 תומכים מול 4 מתנגדים ונמנע אחד. עוד אושר מעברם של חברי הכנסת טאלב א-סנע וחיים אמסלם ממפלגותיהם

פילגו את קדימה - ויצרפו חברים. לבני ומצנ (פייסבוק)

קדימה מתפרקת - ועכשיו זה סופי: ועדת הכנסת אישרה הערב, בתום דיון סוער שארך כשעתיים וחצי, את מעברם של 7 חברי כנסת מקדימה לשורות מפלגתה החדשה של ציפי לבני, "התנועה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב התכנסו חברי ועדת הכנסת ואישרו את מעברם של שבעה מחברי הכנסת מקדימה לתנועתה החדשה של לבני. השבעה: שלמה מולה, רחל אדטו, אורית זוארץ, מגלי ווהבה, יואל חסון, רוברט טיבייב ומאיר שטרית. בקדימה ניסו למנוע עד הרגע האחרון את אישור ההחלטה על פיצול, אולם לאחר הודעת נציגי ש"ס וישראל ביתנו נסתם הגולל על ניסיונות אלה ונסללה הדרך לפיצולה של קדימה.

בניגוד לטענות שעלו בשבוע האחרון, "התנועה" בראשות לבני אינה צפויה לגזול כספים מקדימה עם מעברם של שבעת חברי הכנסת הפורשים לשורותיה, אלא לזכות בכספי מימון מפלגות המגיעים לרשימה החדשה על פי חוק. על כל ח"כ שיעבור למפלגתה של לבני, היא תזכה בסכום של עד 1.3 מיליון שקלים - זאת בכפוף למספר המנדטים להם תזכה "התנועה" בבחירות.

הבקשה אושרה בתמיכת שישה חברי כנסת מול התנגדותם של ארבעה, ח"כ אחד נוסף נמנע. עוד במסגרת הדיון אושר מעברו של חבר הכנסת טלב אל-סאנע מסיעת רע"מ-תע"ל לסיעת מד"ע, ופרישתו של חבר הכנסת חיים אמסלם מסיעת ש"ס, בתמיכת שמונה חברי כנסת מול התנגדות של חבר כנסת אחד.

יואל חסון, מפורשי קדימה, בירך היום על ההחלטה ואמר: "התפלגותי היום מסיעת קדימה הייתה בלתי נמנעת והיא נעשית בלב כבד אך בלב שלם. קדימה קיבלה בבחירות האחרונות 28 מנדטים בגלל עמידתה של לבני בראשות המפלגה, וכמי שליווה את לבני והיה מנאמניה כל הדרך, החלטתי להמשיך, כפי שהבוחרים רצו, ולעמוד פעם נוספת בפני הבוחר".

"הגיעה העת להחליף את הממשלה הזאת", עבר חסון להצהרות בחירות מובהקות, "להחליף את ראש הממשלה הזה ולהחזיר את השפיות למדינת ישראל - למשימה הזו גויסתי ונרתמתי לצידה של לבני, שהיא המועמדת היחידה שיש לה את היכולת והניסיון הדרוש להחליף את נתניהו, ואני מאמין שזה בידינו".