קדימה בדרך לפיצול: וועדת הכנסת תאשר את ההחלטה על פילוג

נציגי ש"ס וישראל ביתנו בוועדת הכנסת שצפויה לאשר הערב את פילוג קדימה, הודיעו לנציגי המפלגה בוועדה שיתמכו במהלך. בכך, הפיצול צפוי לצאת לדרך הערב ושבעה חברי כנסת יעברו ל"תנועה" בראשות לבני. בניגוד לטענות, לבני תהנה ממימון מפלגות ולא תגזול כספים מקדימה

ח"כים מקדימה בדרך ל"תנועה". לבני (חדשות 2)

קדימה מתפרקת: פיצולה של המפלגה הגדולה בכנסת יוצא לדרך, לאחר שנציגי ש"ס וישראל ביתנו בוועדת הכנסת הודיעו לנציגי קדימה שיתמכו במהלך. שבעה חברי כנסת מקדימה יעברו למפלגתה החדשה של לבני, "התנועה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב ב-19:00 צפויה להתכנס וועדת הכנסת ולאשר את מעברם של שבעת חברי הכנסת מקדימה לתנועתה החדשה של לבני: שלמה מולה, רחל אדטו, אורית זוארץ, מגלי ווהבה, יואל חסון, רוברט טיבייב ומאיר שטרית. בקדימה ניסו למנוע עד הרגע האחרון את אישור ההחלטה על פיצול, אולם לאחר הודעת נציגי ש"ס וישראל ביתנו נסתם הגולל על ניסיונות אלה ונסללה הדרך לפיצולה של קדימה.

בניגוד לטענות שעלו בשבוע האחרון, "התנועה" בראשות לבני אינה צפויה לגזול כספים מקדימה עם מעברם של שבעת חברי הכנסת הפורשים לשורותיה, אלא לזכות בכספי מימון מפלגות המגיעים לרשימה החדשה על פי חוק. על כל ח"כ שיעבור למפלגתה של לבני, היא צפויה לזכות בסכום של עד 1.3 מיליון ₪ - זאת בכפוף למספר המנדטים להם תזכה "התנועה" בבחירות.