רגב: "'יש עתיד' עוד קיימים?' אני היחידה שעושה להם רייטינג"

האישה הדומיננטית בליכוד, מירי רגב, מתייחסת לראשונה לקמפיין הציני שמובילה נגדה "יש עתיד" ברשתות החברתיות, ומשגרת עקיצה משלה לעבר מפלגתו של יאיר לפיד. בשיח שהתפתח בנושא בקבוצת הוואטסאפ של נבחרי הציבור ושל חדשות 2 Online נדרשה רגב לשוב ולהתייחס להשוואה השנויה במחלוקת שערכה בין מסתננים למחלת הסרטן

הקמפיין העוקצני

אחרי הדיון הסוער שניהלו המועמדים לכנסת בקבוצת הוואטסאפ של המועמדים לכנסת ושל חדשות 2 Online על "דיון המושחתים" של יאיר לפיד, תקפה היום (ראשון) ח"כ מירי רגב את מפלגת "יש עתיד" בתגובה לקמפיין ציני הלועג למינויה האפשרי לתפקיד שרת החינוך. בנוסף, דרשו משתתפי הדיון את התנצלותה של רגב על ההשוואה שערכה בעבר בין המסתננים למחלת הסרטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקמפיין הציני שמנהלת "יש עתיד" נגד מירי רגב זכה היום להתייחסותה של האישה החזקה בליכוד, ששיגרה בקבוצת הוואטסאפ עקיצה לעבר העוקצים.  "יש עתיד בכלל קיימים? אני היחידה שעושה להם רייטינג", כתבה רגב ובכך מיצתה את התייחסותה לקמפיין, הלועג לאפשרות שתמונה לתפקיד שרה.

מירי לא חסה

לעזרתה של רגב הצטרף גם השר אורי אורבך, שמחה על הניסיון לעלוב בה. "'מירי רגב שרת חינוך', זה חלק מקמפיין מכוער ומתנשא של 'יש עתיד'", כתב אורבך. "במיוחד צריך להיזהר במי ששאלו עליו 'יאיר לפיד שר אוצר?' למה? מה הקשר? חכמים, היזהרו בדבריכם".

בהמשך, שבו משתתפי השיח והזכירו לרגב את התבטאותה השנויה במחלוקת, כשאמרה שהמסתננים מאפריקה הם סרטן בלב האומה. "הבהרתי את אמירתי בכל הזדמנות ובכל כלי תקשורת", השיבה רגב לאיתן שוורץ, שדרש את התנצלותה על הדברים. "דיברתי על התופעה ולא על האנשים. כשרבין אמר את זה על המתנחלים כולם שתקו. אני חוזרת ואומרת: תופעת ההסתננות היא תופעה בעייתית שפוגעת בתושבי המדינה יש להחזירם לארץ מוצאם. את הפליטים נקלוט בכל מקום, גם ברחביה וגם בכפר שמריהו".

על דבריה השיב שוורץ השיב בהקבלה משלו. "גם הסבא שלי בסלובקיה נחשב על ידי חלק מהאנשים כסרטן בגוף האומה. לא הוא אישית, אלא התופעה", כתב שוורץ. "גם סבתא שלי בפולין נחשבה על ידי חלק מהאנשים כסרטן בגוף האומה. לא היא אישית, אלא התופעה. יש דברים שאסור שיהודים יגידו בשום צורה על בני אדם. סרטן בגוף האומה הוא אחד מהם".