לחץ בעבודה: "להימנע מפלגנות שמכרסמת במפלגה"

נמשכת הסערה במפלגת העבודה בעקבות התבטאותו של עמיר פרץ נגד היו"ר יחימוביץ'. מזכ"ל המפלגה קורא הערב לסיום המחלוקות, פחות מחודשיים לבחירות. "זה הזמן להתאחד", אמר. הרצוג: "לא נסבול קלקול השורות"

הדברים הקשים שהשמיע הערב ח"כ עמיר פרץ נגד יושבת ראש "העבודה" שלי יחימוביץ', ממשיכים לעורר הדים במפלגה: מזכ"ל המפלגה חיליק בר קורא הערב להרגעת הרוחות וליצור אווירת אחדות. "זה הזמן להתאחד ולהימנע מפלגנות שמכרסמת במפלגה", הוא אמר הערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משבר במפלגת העבודה - סיקור מיוחד:

פרץ נגד שלי: "הבהירי עמדות המפלגה"

חשש בעבודה מפילוג: "לא נסבול קלקול השורות"

יחימוביץ': מרוצה מהרשימה שנבחרה

דברים בעלי טון דומה השמיע מוקדם יותר הערב המועמד מספר שתיים ברשימת המפלגה בבחירות המוקדמות, יצחק (בוז'י) הרצוג. "חברי מפלגת העבודה לא מוכנים לסבול התנהגות המקלקלת את השורות", הוא אמר בתגובה לדברי פרץ. אלא שהדברים שהשמיע הערב פרץ אינם משקפים רק את דעתו, כי אם את דעתם של גורמים נוספים בסיעה. גורמים בעבודה אמרו הערב כי דבריו של פרץ משקפים הלכה למעשה את הקמתה של "סיעה בתוך סיעה".

הסערה בעבודה התחוללה, כאמור, בעקבות התבטאותו של פרץ, הערב בראיון מיוחד לתכנית "פגוש את העיתונות". "צריך לומר בפירוש שאיננו יכולים להיות חלק מממשלת נתניהו, נקודה", אמר פרץ. "אם צריך להיות באופוזיציה - נהיה שם. אני לא זוכר מה היו ההישגים של שרי העבודה בממשלת נתניהו".

אלא שכאן לא הסתיימה הביקורת של פרץ. "אני רוצה לראות תכנית שלום", הוא אמר בפנייה ליושבת ראש המפלגה שלו. "אני לא רוצה לראות אמירות סתמיות. שיהיה ברור שאנחנו נגד התנחלויות, ולהציג תכנית שלום מפורטת. זה טוב למפלגה - אני אשכנע בזאת את שלי".

אתמול הצהירה יחימוביץ' כי היא מרוצה מרשימת המפלגה בפריימריז, ברקע הטענות כי מדובר ברשימה "שמאלנית מדי". בריאיון לאולפן שישי הסבירה כי בתום הפריימריז התקבלה רשימת מועמדים מגוונת ומאוזנת, ואף הכחישה את היריבות המיוחסת לה ולמי שדורגה במקום החמישי ברשימתה - מרב מיכאלי.